ГлавнаяПубликацииСобытияЗ березня відбудеться індексація пенсій для понад 10 млн українців

З березня відбудеться індексація пенсій для понад 10 млн українців

Середній прогнозний рівень зростання пенсій після індексації – 322 грн, розмір середньої пенсії в Україні зросте з 5 395 грн до 5 717 грн.
Уряд ухвалив рішення про здійснення індексації пенсій з 1 березня 2024 року, для понад 10 млн громадян з 1 березня пенсії підвищаться на 8%, пише "Україна Комунальна". 
 
Розмір індексації обчислено на базі остаточних офіційних показників розвитку економіки у 2023 році: 
  • інфляція у розмірі 5,1%; 
  • зростання середньої заробітної плати, з якої сплачено страхові внески - 7%.  
Середній прогнозний рівень зростання пенсій після індексації – 322 грн, розмір середньої пенсії в Україні зросте з 5 395 грн до 5 717 грн. 
 
Відповідно до прийнятої постанови, з 1 березня  будуть індексовані пенсії для:
  • 9,5 млн “цивільних” пенсіонерів, яким пенсію призначено на загальних підставах;
  • 596 тис. пенсіонерів силових відомств; 
  • 97,8 тис. осіб, які отримують пенсію по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Крім того, з 1 березня будуть проіндексовані щомісячні страхові виплати для 161,4 тис. потерпілих та осіб, які мають право на щомісячні страхові виплати у разі смерті потерпілого. 
 
Звертаємо увагу, що з 1 березня також буде проіндексовано на 8% пенсії 20,8 тис. науковців, державних службовців, працівників органів місцевого самоврядування. Таким чином, Уряд прискорив проведення індексації для цих категорій осіб (у 2023 році індексація для них відбулась з 1 липня).   
 
З 1 квітня відбудеться автоматичний перерахунок пенсій для 654 тис. працюючих пенсіонерів (з урахуванням їх оновленого страхового стажу). 
 
Водночас Уряд запровадив тимчасові обмеження на максимальний розмір індексації пенсій. Розмір підвищення пенсії за результатами індексації буде обмежено 1,5 тис. грн для всіх отримувачів пенсій і страхових виплат, незалежно від категорії. Таке обмеження дозволить більш справедливо розподілити наявний фінансовий ресурс на здійснення індексації та забезпечити підвищення пенсій для громадян, які отримують найменші виплати. 
 

При цьому, за будь-яких розрахунків, підвищення пенсій становитиме не менше, ніж 100 грн.  

 
Комментарии (0)