ГлавнаяПубликацииОтопительный сезон 2024-2025Затверджений механізм розрахунків у рамках ПСО призвів до припинення постачання гарячої води

Затверджений механізм розрахунків у рамках ПСО призвів до припинення постачання гарячої води

Станом на 1 вересня 2023 року, з якого починають діяти нові умови постачання природного газу, не розроблені та не укладені договори між комерційними банками та тепловиками, які б забезпечили відповідне перерахування коштів.
Проведення розрахунків за спожитий природний газ в рамках ПСО через органи Державної казначейської служби України створюють критичні загрози для постачання природного газу підприємствам ТКЕ та зупинки надання послуг.
 
Міжгалузева Асоціація «Укртеплокомуненерго» просить уряд негайно втрутитись у ситуацію та внести зміни у постанову КМУ № 896 від 22 серпня 2023 року, про це повідомила пресслужба Асоціації, пише "Україна Комунальна".
 
Так, Урядовою постановою передбачено механізм перерахування з поточних рахунків підприємств ТКЕ, відкритих в банківських установах, коштів за спожиту теплову енергію отриманих від клієнтів, на рахунки, відкриті в органах Державної казначейської служби України для подальшого розщеплення. 
 
Але, станом на 1 вересня 2023 року, з якого починають діяти нові умови постачання природного газу, не розроблені та не укладені договори між комерційними банками та тепловиками, які б забезпечили відповідне перерахування коштів. 
 
"Відсутність договорів може повністю зупинити процес підготовки до опалювального сезону та закупівлю газу для гарячого водопостачання міст України", - вважають в асоціації. 
 
Деякі підприємства ТКЕ вже почали отримувати повідомлення від облгазів про припинення постачання природного газу у зв’язку з відсутністю процедури укладення договорів з комерційними банками, яку мав розробити уряд. 
 
Своєю чергою, з 1 вересня, оператори газорозподільних систем розпочали припинення постачання газу практично на всі котельні тепловиків, що унеможливлює вироблення теплової енергії для споживачів. 
 
"Ще одним недоліком ухваленої постанови є встановлена дискримінаційна черговість платежів, які підприємства ТКЕ можуть здійснювати після розщеплення отриманих від клієнтів коштів. Це може унеможливити здійснення платежів в рамках підготовки до опалювального сезону, вчасну виплату заробітної плати працівникам, сплату податків та закриття ургентних потреб підприємств в умовах воєнного стану", - говориться в повідомлені.
 
Практика також показує, що комерційні банки здійснюють перерахунок коштів швидше, ніж органи Державної казначейської служби України. В умовах масованих обстрілів об’єктів теплоенергетики швидкість закупівлі матеріалів та обладнання для відновлювальних робіт є критично важливою.  
МА «Укртеплокомуненерго» звернулась листом до Прем'єр-міністра України Д.Шмигаля з проханням терміново вжити заходів щодо безперебійного постачання природного газу підприємствам ТКЕ до моменту повноцінного функціонування механізму, передбаченого постановою № 896. 
 
Окрім того, Асоціація закликає внести зміни до постанови, передбачивши повернення Державною казначейською службою України коштів підприємств ТКЕ на їх поточні рахунки в банках після розщеплення коштів або повністю виключити з постанови механізм розрахунків через Держказначейство. 
 

«Ми дуже стурбовані ситуацією, яка склалась напередодні опалювального сезону, та ще й у воєнний час. Вже сьогодні неповнота рішень уряду призводить до зупинки котелень та припинення гарячого водопостачання мільйонам українців. Цього не можна допускати. У самому розпалі завершальний етап підготовки до зими. Критично важливо якомога швидше закупити усе необхідне для роботи обладнання, бо ми розуміємо, що ворог не припинятиме свій енергетичний терор проти населення України. То ж зміна норм постанови, налагодження нормального механізму проведення закупівель і розподілу коштів має критичне значення для функціонування усього теплоенергетичного комплексу України», – зазначили в «Укртеплокомуненерго». 

 
Комментарии (0)