ГлавнаяПубликацииОтопительный сезон 2024-2025Затверджено Стратегію термомодернізації будівель до 2050 року

Затверджено Стратегію термомодернізації будівель до 2050 року

Стратегія має довгостроковий план поступового оновлення фонду будівель України з урахуванням енергоощадних технологій, що необхідно для зниження споживання енергії
Стратегія має довгостроковий план поступового оновлення фонду будівель України з урахуванням енергоощадних технологій, що необхідно для зниження споживання енергії, оскільки її найбільше споживається саме в будівлях. Впровадження комплексної термомодернізації матиме вплив на розмір комунальних платежів в бік їх зменшення. 
 
Стратегія розроблена Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України спільно з партнерами, пише "Україа Комунальна".
 
Затверджений документ визначає 7 ключових цілей для досягнення енергоефективності та декарбонізації, а саме:
  1. Високу пріоритетність політики підвищення енергоефективності будівель на державному та місцевому рівнях.
  2. Комплексні та інтегровані підходи до термомодернізації.
  3. Подолання енергетичної бідності.
  4. Сприятливе ринкове середовище для масштабної термомодернізації будівель.
  5. Швидкі темпи глибокої термомодернізації громадських будівель.
  6. Стале та цілеспрямоване фінансування термомодернізації.
  7. Розвиток людського потенціалу, цифровізації та інновацій у сфері термомодернізації будівель.

Стратегія є основоположним програмним документом у сфері енергоефективності. Попереду найбільш відповідальна частина – послідовне та системне її впровадження на всіх рівнях урядування та в кожному секторі енергоспоживання. 

Крім Стратегії термомодернізації, затверджено також концепцію Державної цільової економічної програми підтримки термомодернізації будівель до 2030 року, та Операційний план заходів з реалізації у 2024 – 2026 роках.
 

Концепція термомодернізації передбачає запровадження системи фінансової підтримки ініціатив населення (перш за все в індивідуальних житлових будинках), місцевої влади та бізнесу для підвищення енергоефективності будівель та розвитку інтегрованих в будівлі відновлювальних джерел енергії. 

 
Комментарии (0)