ГлавнаяПубликацииСобытияЗбитки, завдані агресором інфраструктурі України, вже оцінюються у 150,5 млрд доларів

Збитки, завдані агресором інфраструктурі України, вже оцінюються у 150,5 млрд доларів

Найбільшу частку складають втрати житлового фонду — 55,9 млрд дол., враховуючи збитки приблизно 1 млрд дол. від затоплень та руйнувань житлових будинків внаслідок підриву ГЕС
Загальна сума прямих задокументованих збитків, завдана інфраструктурі України через повномасштабне вторгнення росії, оцінюється у 150,5 млрд доларів, про це розповіли у Київської школи економіки, підсумовуючи дані червня 2023 року.
 
“За підсумками червня 2023 року загальна сума прямих задокументованих збитків, завдана інфраструктурі України через повномасштабне вторгнення росії, оцінюється у 150,5 млрд доларів (за вартістю заміщення). Ця оцінка враховує також обрахунки експертів проєкту „Росія заплатить“ збитків інфраструктури України, які спричинив підрив рф Каховської ГЕС у червні 2023 року”, — йдеться у повідомленні.
 
Найбільшу частку складають втрати житлового фонду — 55,9 млрд дол., враховуючи збитки приблизно 1 млрд дол. від затоплень та руйнувань житлових будинків внаслідок підриву ГЕС.
 
За попередніми даними обласних військових адміністрацій, станом на червень 2023 року, загальна кількість зруйнованих або пошкоджених внаслідок бойових дій об’єктів житлового фонду становить близько 167,2 тис. будівель, з них 147,8 тис. — приватні будинки; 19,1 тис. — багатоквартирні, ще 0,35 тис. — гуртожитки. 
 
У результаті підриву Каховської ГЕС під ризик затоплення потрапили ще майже 37 тисяч житлових будинків, більшість з яких знаходяться у Херсонській області. Найбільших руйнувань зазнав житловий фонд таких міст як Маріуполь, Харків, Чернігів, Сєвєродонецьк, Рубіжне, Бахмут, Мар’їнка, Лисичанськ, Попасна, Ізюм та Волноваха. До прикладу, за попередніми оцінками, у Сєвєродонецьку пошкоджено 90% житлового фонду, такі міста як Бахмут і Мар’їнка майже не мають непошкоджених будівель.
 
На другому місці за сумою збитків сфера інфраструктури (транспортна інфраструктура, дорожнє господарство, залізнична інфраструктура, а також авіаційна галузь та портова галузь) — 36,6 млрд дол. З початку бойових дій в Україні були пошкоджені 19 аеропортів і цивільних аеродромів, щонайменше 126 залізничних вокзалів і станцій. Наслідком підриву Каховської ГЕС стали також пошкодження портових терміналів, розміщених на правому та лівому берегах Дніпра і затоплення доріг Херсонської області.
 
Втрати активів бізнесу оцінюються на рівні 11,4 млрд дол. Від початку війни пошкоджено або зруйновано щонайменше 426 великих й середніх приватних підприємств та держкомпаній. 
 
Кількість зруйнованих підприємств може бути суттєво вищою, оскільки наразі немає інформації про обʼєкти на тимчасово окупованих територіях. Підрив Каховської ГЕС призвів до обмежених руйнувань бізнесу через попередній значний вплив бойових дій, який змусив бізнес релокуватись чи згорнути операції на постраждалій території.
 
Однією з найбільш постраждалих сфер також залишається освіта: прямі задокументовані збитки від руйнувань закладів освіти складають 9,7 млрд дол. 
 
Загалом внаслідок бойових дій вже пошкоджено майже 3,4 тисячі закладів освіти. 
 
Найбільші збитки від руйнувань та пошкоджень закладів освіти — у Харківській, Донецькій, Чернігівській, Запорізькій та Київській областях. областях.
 
 
Станом на червень 2023 року прямі збитки завдані інфраструктурі української енергетики, за попередніми оцінками, складають 8,8 млрд дол., з яких 638 млн дол. прямі збитки сфери від підриву ГЕС. 
 
Ще 8,7 млрд дол. складають прямі втрати аграрного сектору внаслідок війни. 
 

Загальна сума збитків від руйнувань та пошкоджень закладів соціальної сфери, науки та охорони здоров’я, культурних споруд, спортивних об’єктів та адміністративних будівель складає близько 5,9 млрд дол. 

 
Комментарии (0)