ГлавнаяПубликацииСобытияЗмінилась сума добровільного пенсійного внеску - ПФУ

Змінилась сума добровільного пенсійного внеску - ПФУ

Пенсійний фонд України роз'яснив у якому розмірі потрібно сплатити добровільний пенсійний внесок в січні 2024 року, щоб до страхового стажу зарахували повний місяць
Пенсійний фонд України роз'яснив у якому розмірі потрібно сплатити добровільний пенсійний внесок в січні 2024 року, щоб до страхового стажу зарахували повний місяць, пише "Україна Комунальна".
 
Нова сума добровільного пенсійного внеску з січня 2024 року — 1562 грн.
 
Для того, щоб до страхового стажу було зараховано один повний місяць, сума добровільного внеску повинна бути не меншою від розміру мінімального страхового внеску, який визначається як 22% від розміру мінімальної заробітної плати.
 
Тобто, для того, аби в січні 2024 року до страхового стажу вам було зараховано один повний місяць, потрібно сплатити 1562 грн (22% х 7100 грн, де 7100 грн — розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2024 року).
 
Добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування можуть брати як працюючі (застраховані) особи, так і непрацюючі.
 
Добровільні внески можна сплатити як за себе, так і на користь третіх осіб, якщо в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (РЗО) є інформація про особу, на користь якої планується сплачувати добровільні внески, та така особа не є пенсіонером.
 
Нагадаємо, що в РЗО є інформація про осіб, які або за яких хоча б один раз страхувальником сплачено страхові внески.
 
Для того, щоб зробити добровільні внески потрібно укласти Договір з Пенсійним фондом України.
 
Договір укладається в електронній формі через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України шляхом підписання Типового договору про добровільну сплату страхових внесків.
 
Для укладання Договору можна авторизуватись за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), Дія.Підпис або системи GOV.ID. Договір підписується шляхом накладання на нього КЕП.
 
Періодичність та розмір сплати добровільних внесків людина визначає самостійно, виходячи із побажань та фінансових можливостей.
 
Важливо знати: щоб непрацюючій особі було зараховано повний місяць страхового стажу, сума сплачених за цей місяць страхових внесків має бути не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Суми сплачених страхових внесків зараховуються за місяць, у якому кошти надійшли на рахунок Пенсійного фонду України.  

 
Комментарии (0)