25 Квітня 2024 p.
Питання та відповіді
12345

Як оформити у власність ОСББ земельну ділянку, на якій розташовано багатоквартирний будинок та прибудинкова територія? Опишіть черговість дій правління ОСББ. В які інстанції звертатися, які документи необхідно надавати, вкажіть посилання на законодавчі та правові акти.

Згідно ст. 125 ЗКУ право власності на земельну ділянку виникає з моменту державної реєстрації цього права. Право власності на земельну ділянку посвідчується державним актом (ст. 126 ЗКУ), Отже, ОСББ стає власником земельної ділянки та прибудинкової території лише після отримання державного акта про право власності на земельну ділянку.
1) Загальні збори ОСББ приймають рішення про оформлення права власності на землю. Рішення загальних зборів має бути оформлене у вигляді протоколу.
2) Особа, зацікавлена у придбанні земельної ділянки у власність, має звернутися до відповідної ради з клопотанням про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, на якій розташований багатоквартирний житловий будинок, а також належні до нього будівлі, споруди та прибудинкова територія.
3) Землевпорядна організація, яка має ліцензію на виконання цих робіт, за замовленням ОСББ розробляє проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
4) погодження проекту в ОМС,
5) реєстрація права користування в реєстраційній службі районноого управління юстиції. 

Відправити
Друкувати
12345
Поставити питання (з 1 березня 2016 р не підтримується)
Ім’я: Ел. адреса:
Введіть символи: