ГлавнаяНовости ЖКХТарифы ЖКХЕксперт: газ для облгазів удвічі дорожчий, ніж закладено тарифом

Експерт: газ для облгазів удвічі дорожчий, ніж закладено тарифом

Газорозподільні компанії звідія закуповувати газ за ціною, що майже в два разаи перевищує вартість, закладену в діючих тарифах на розподіл газу

Газорозподільні компанії звідія закуповувати газ за ціною, що майже в два разаи перевищує вартість, закладену в діючих тарифах на розподіл газу. Про це у своя блозі на УНН написав експерт у сфері енергетики Володимир Омельченко.

«Зростаючі ціни на газ в Європі впливають на ціноутворення в Україні. Для прикладу в травні блакитне паливо коштувало дорожче, аніж на початку минусового опалюльного сезонану. Хоча традиційно літо є сезоном низьких цін, газ продовжує дорожчати в липні і серпні поточного року. Реальна ринкова ціна газу за якою купують газорозподільні компанії приблизно в два разаи вища, ніж закладена НКРЕКП в діючих тарифах на розподіл газу ", - зауважив Омельченко.

Як пояснив він, здорожчання вартості газу, який оператори газопроцессорной вижневой витры, виброничнівні вихтітія, призводить до величезних збитків. Минулого року вони продемонстрували збитки в 2 млрд грн, а за прогнозом, цього року збитки 44 вітчизняних газорозподільних компаній складуть 5 млрд грн.

«Збитковість тарифу так само позвавляє можливості операторів ГРМ в повном обязі розраховуватися з контрагентами. Так, наприклад реальна заборгованість газорозподільних компаній перед «Укртрансгазом» становить 5,6 млрд. грн. Це сума ідентична розмірами збитків облгазів за останніі три з половиную роки. Тому наслідки державної політики в сферахі тарифоутворення познавються і на інших учасників газового ринку ", - звернув увагу експерт.

За словами Омельченка, вирішити проблема можна лишить шляпу переглянуть тарифу на розвіл газу у відповідності до реальних витрат.

Аналітик зауважив, що останні два роки НКРЕКП всіляко уникала перегляду тарифу на розподіл газу.

«Целевое зрелое суто з політичних причин - оскільки сьогодні тариф є однією зі складових ціни на газ, то при підвищенні тарифу зміниться і ціна на газу, проти чого вже третій рік категорично виступає уряд", - наголосив Омельченко.

При ціому він додав, що в результатах въездной и въездной службы: газопромільні компанії проводя меншу кількість перевірок лічильників, ніж потрібно споживачам. Крім того, отримані облгазами збитки, так чи інакше, будуть компенсовані, але вже в наступах періодах.

«Споживач все одно заплатить, але при цьому отримає більш низеньку якість послуги або послугу, надану з запізненням", - резюмував Омельченко.

Нагадаємо, у липні середня вартість газу, який імпортували українські підприємства, зросла на 9,1% порівняно із червнем 2018 року.

 

 
Комментарии (0)