ГлавнаяКомментарииФинансирование ЖКХЮ.Свириденко: "Україна має план "Б" на випадок затримки із фінансуванням від ЄС і США"

Ю.Свириденко: "Україна має план "Б" на випадок затримки із фінансуванням від ЄС і США"

Україна має план "Б" на випадок затримки із фінансуванням від ЄС і США, і наразі спільно з партнерами опрацьовує кілька варіантів розвитку подій
Україна має план "Б" на випадок затримки із фінансуванням від ЄС і США, і наразі спільно з партнерами опрацьовує кілька варіантів розвитку подій, проте впевнена: вони не знадобляться завдяки чітким сигналам від партнерів, що фінансування буде, про це заявила перший віцепрем'єр - міністр економіки Юлія Свириденко, пише "Україна Комунальна".
 
"У короткостроковій перспективі перших місяців року уряд має альтернативний план, що робити, якщо фінансування затримається. У довгостроковій перспективі є ризик затримки виплат соціальним категоріям, адже пріоритетом буде підтримка безпеки та оборони", - написала вона на фейсбук-сторінці.
 
"Але ще раз повторюся, що до цього моменту може не дійти, і це лише один із десятків варіантів, які ми аналізуємо", - наголосила перший віцепрем'єр.
 
Раніше Financial Times у статті послалися на слова Свириденко, що Україні, можливо, доведеться відкласти виплату зарплат державним службовцям і пенсій мільйонам громадян, якщо Європейський Союз і США не нададуть обіцяну фінансову допомогу на початку 2024 року.
 
Але перша віцепрем'єрка зазначила, що цього року уряд спільно з бізнесом зміг домогтися того, що економіка продемонструвала стабільність і швидке відновлення, а податкові та митні органи за 11 місяців 2023 року зібрали на $4,4 млрд більше, ніж за аналогічний період 2022 року.
 

За її словами, визначено кілька першочергових кроків: конфіскація суверенних активів Росії для передання Україні, розширення експорту і транспортного сполучення із перспективою понад $10 млрд експортних надходжень, розширення енергетичних потужностей, повернення українців, розвиток підприємств оборонно-промислового комплексу та залучення інвестицій в економіку України завдяки страхуванню військових ризиків і приватизації. 

 
Комментарии (0)