ГлавнаяНовости ЖКХОтопительный сезон 2023-2024Половина областей повністю підключили житлофонд до тепла

Половина областей повністю підключили житлофонд до тепла

На місцях виконують домовленості про збереження тарифів для населення на рівні минулого опалювального сезону

 

Підключено до опалення 93% житлового фонду та 85% об’єктів соціальної сфери України. В Одеській та Херсонській областях цей показник значно нижчий, що пов’язано із кліматичними умовами: в регіонах ще зберігається висока середньодобова температура. На 100% житловий фонд підключено до теплопостачання у Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Рівненській, Тернопільській, Харківській, Хмельницькій, Чернівецькій, Черкаській та Чернігівській областях. Цією інформацією поділилася на онлайн-брифінгу заступниця міністра розвитку громад та територій Наталія Хоцянівська. Вона нагадала, що рішення про початок опалювального сезону ухвалюють органи місцевого самоврядування залежно від ситуації. 

Наталія Хоцянівська зупинилася на виконанні підписаного між урядом, НАК «Нафтогаз України» і міськими головами меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у галузі постачання теплової енергії та гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 років. Простіше кажучи, меморандуму про стале проходження опалювального сезону, згідно з яким, уряд взяв на себе зобов’язання більше підтримувати регіони, НАК — реструктуризувати борги теплокомуненерго за спожитий ними природний газ у попередніх роках, а місцева влада — не підвищувати для населення тарифи на теплопостачання. 

Днями в Міністерстві розвитку громад та територій заявили, що органи місцевого самоврядування в усіх регіонах України виконують домовленості про збереження вартості теплопостачання та гарячої води для населення на рівні минулого опалювального сезону. 

На онлайн-брифінгу Наталія Хоцянівська зауважила, що світова ціна на газ нині необґрунтовано висока, і це результат маніпуляцій та політичних спекуляцій Росії.

«Але на державному рівні передбачено всі заходи, щоб українці цього не відчули», — підкреслила вона. 

У цей осінньо-зимовий період забезпечено одну з найнижчих на ринку ціну на газ для виробників тепла для населення — 7420 гривень за тисячу кубометрів з ПДВ (згідно з трирічним договором постачання природного газу, запропонованим Нафтогазом у межах обсягу пакета I «Фіксований»). Для бюджетних установ та релігійних організацій до кінця опалювального сезону зафіксовано ціну 16,4 тисячі за тисячу кубів з ПДВ. 

 

 

 
Комментарии (0)