ГоловнаНовини ЖКГФінансування ЖКГ Комунальники Рівненщини готові інвестувати в енергоефективність

Комунальники Рівненщини готові інвестувати в енергоефективність

Ефективне капіталовкладення дозволить у перспективі зменшити витрати на продукування послуг.

Теплопостачальники області запланували цьогоріч витратити на енергоаудит понад 400 тисяч гривень, зауважив заступник голови облдержадміністрації Володимир Новак.

Про це «У.К.» повідомили у прес-службі Рівненської ОДА.

За його словами, ефективне капіталовкладення дозволить у перспективі зменшити витрати на продукування послуг.

Наприклад, торік на розробку стратегії підвищення енергоефективності підприємства комунальної теплоенергетики витратили майже 250 тисяч гривень. Для них експерти розробили план заходів задля зменшення енергоспоживання.

Зокрема, фахівці підрахували, що троє рівненських теплопостачальників, а також сарненське підприємство в перспективі зекономлять понад 15,5 мільйона гривень на використанні електроенергії. Також заощадять 12 мільйонів 300 тисяч  гривень, зменшивши обсяги споживання палива, та майже півтора мільйона, обмеживши затрати на воду.

Водночас завдяки підвищенню енергоефективності господарювання вдасться зекономити майже 37 мільйонів гігакалорій тепла, а це ще 16 мільйонів 700 тисяч гривень.

Економічна вигода від впровадження енергоефективних технологій виправдовує себе, резюмував Володимир Новак. Відтак, доручив фахівцям головного управління житлово-комунального господарства підібрати в містах і районах найперспективніші проекти з модернізації підприємств комунальної теплоенергетики, щоб отримати на їх реалізацію частину коштів із держбюджету.

Анна Недогибченко

 
Коментарі (0)