ГоловнаКолонкиАльтернативна енергетика Майбутнє – за об'єднаннями власників житла: російський досвід

Майбутнє – за об'єднаннями власників житла: російський досвід

Відомо, що і в Росії, і в Україні тарифи на основні види послуг ЖКГ встановлює уряд та органи місцевого самоврядування. Як правило, робиться це завжди з нашої мовчазної згоди. Навіть якщо ми і висловлюємо своє невдоволення, то як правило в побуті або на роботі, роздаючи на адресу уряду і комунальник

Відомо, що і в Росії, і в Україні тарифи на основні види послуг ЖКГ встановлює уряд та органи місцевого самоврядування. Як правило, робиться це завжди з нашої мовчазної згоди. Навіть якщо ми і висловлюємо своє невдоволення, то як правило в побуті або на роботі, роздаючи на адресу уряду і комунальників «найкращі» побажання. Комунальникам – за якість послуг, уряду – за невпинну «турботу про благополуччя» власних громадян. Потім хвиля обурення поступово затихає – і ми знову чекаємо на чергове підвищення тарифів.
Але в той же час є громадяни, яким дарма будь-які тарифи. Вони просто не платять – і все. З якихось міркувань не бажають розлучатися з частиною своєї готівки. І кількість таких людей помітно не зменшується. Суми боргу ростуть, як сніжна куля, перетворюючись на довгий рядок цифр, що нагадує номери стільникових телефонів.
Так, економічна ситуація в країні складна (інфляція, безробіття, низькі зарплати), але не безнадійна, і при наявності бажання і працьовитості роботу можна знайти, щоб не влазити в борги. Адже прийняти рішення не розплачуватися по боргах, а тим більше стати на шлях їх накопичення, - це далеко не кращий спосіб зберегти сімейний бюджет. Це, навпаки, його втрата. Адже немає ніяких гарантій ні в Росії, ні в Україні, що ваш соціальний статус не погіршиться, і тоді з цієї ями вибратися вам буде набагато важче. Час розплати все одно прийде, і, як завжди це буває, у найнезручніший час.
Якщо ви дійсно з якихось причин не маєте грошей, щоб розрахуватися за послуги, то краще не замикатися в собі, а прийти в товариство власників житла (ТВЖ, в Україні це об'єднання власників багатоквартирних будинків (ОСББ - ред.)), проконсультуватися з юристом, порадитися з професіоналами – і напевно якийсь вихід із ситуації буде знайдений.
Уся робота ТВЖ (ОСББ) в основному здійснюється на гроші квартиронаймачів. І, не вносячи своєчасно квартплату, нам доведеться переступати через неприбране сміття у дворі і ковтати пил у під'їзді. Звичайно, в таких умовах ТВЖ, якщо це порядна організація, а не купка аферистів, у яких крім контролю за оплатою житла, ніяких інших турбот немає, працювати складно.
Квартплата у нас нижча і порядку у нас більше, ніж в інших ТВЖ. У під'їздах у нас висять картини і ростуть квіти, завжди дуже чисто. У дворі є два відмінні майданчика: один дитячий з гойдалками, каруселями та гірками, а інший – спортивний. На території двору – доглянуті зелені насадження, завжди порядок.
Отже, обирайте ТВЖ, але придивіться до людей, з якими вам доведеться жити і спілкуватися багато років.

Сидоренко Олександр, з Росії – спеціально для ІА «Україна Комунальна».

 

 
Коментарі (0)