ГоловнаНовини ЖКГАльтернативна енергетика Одеський пляж отримав «Блакитний прапор» від Франції. За високу якість

Одеський пляж отримав «Блакитний прапор» від Франції. За високу якість

Сьогодні на міському пляжі в Іллічівську підняли Блакитний прапор. Саме цей невигадливий відрізок блакитного полотна символізує якість курорту з міжнародних екопоказниками. Сертифікат якості пляжів «Блакитний прапор» було затверджено у Франції ще в 1985-му, з тих пір його щорічно вручают

Сьогодні на міському пляжі в Іллічівську підняли Блакитний прапор. Саме цей невигадливий відрізок блакитного полотна символізує якість курорту з міжнародних екопоказниками. Сертифікат якості пляжів «Блакитний прапор» було затверджено у Франції ще в 1985-му, з тих пір його щорічно вручають найчистішим пляжам світу. Ще вчора єдиним пляжем в Україні, якого удостоїли такої нагороди, було узбережжя Ялти.
Домогтися престижної премії від європейців Іллічівському пляжу було нелегко. Перед цим властям міста довелося виконати умови з 29 пунктів! Як розповів нам радник мера Іллічівська Володимир Трофименко, серед основних вимог, які вже реалізовані на муніципальному пляжі, - повна заканалізованность всіх туалетів, душових і торгових об'єктів, які розташовуються поруч. «У нас не буває так, щоб після дощу стоки йшли в море або мильна вода з кафе пузирилася біля узбережжя», - говорить радник, додаючи, що якість води санітарні лікарі перевіряють щодня.
Щоб у СЕС було менше приводів для занепокоєння, з акваторії постійно виловлюють водорості. «У нас самий екологічно чистий пляж в країні, - хвалиться Володимир Григорович. - Справа в тому, що системи хвилерізів і системи водовідведення влаштовані так, що навіть при штормі в акваторію пляжу не потрапляють відходи з підприємств і суден».
А ще - за європейським типом пляж обладнаний пандусами, питними фонтанчиками, кранами для води, роздягальнями, рятувальними вишками, рятувально-водолазною службою та полем для волейболу. Поряд із цим торгових кіосків на пляжі майже немає, за винятком декількох лотків з водою. Також у списку виконаних вимог - безперебійна прибирання пляжів і очищення урн. За словами Трофименка, щовечора на узбережжі працює спецмашина з прибирання та просівання піску, а вдень зі злісними курцями і любителями пива проводять профілактичні бесіди. «Про шкоду куріння і прохання не смітити постійно передають у гучномовець», - продовжує чиновник. До слова, за охороною порядку стежать як співробітники міліції, так і велопатруль.
За виконання цих критеріїв ще в минулому році пляжу видали сертифікат на участь в номінації. «А цього року кілька разів приїжджала комісія Фонду екологічної освіти. Вони провели сувору перевірку - і пляжу привласнили прапор », - хвалиться чиновник. - Тепер до нас їздить купатися вся Одеса ». Джерело - газета «Сегодня».

 
Коментарі (0)