ГоловнаНовини ЖКГ Соціальні стандарти життя шахтарів підвищаться?

Соціальні стандарти життя шахтарів підвищаться?

Перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігор Попович взяв участь у VI з’їзді Незалежної профспілки гірників України. Про це «Україні Комунальній» повідомили в прес-службі Міненерговугілля. У засіданні взяли участь представники державних установ, політичних партій,

Перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігор Попович взяв участь у VI з’їзді Незалежної профспілки гірників України. Про це «Україні Комунальній» повідомили в прес-службі Міненерговугілля.

У засіданні взяли участь представники державних установ, політичних партій, профспілкових та громадських організацій, іноземні гості. Під час роботи з'їзду було розглянуто звіт про роботу профспілки за 2005-2011 рр., звіт ревізійної комісії, питання щодо обрання керівних органів профспілки на наступні 5 років. В своїй промові І. Попович акцентував увагу на важливості спільної роботи Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та профспілки для вирішення соціальних питань шахтарів та забезпечення добробуту їх родин. «Між Міністерством і Незалежною профспілкою гірників склалися конструктивні партнерські відносини, які дозволили вирішити ряд питань соціального характеру», - зазначив Перший заступник Міністра.

Зокрема, заступник міністра відзначив активну позицію профспілки при розробці та прийнятті Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та постанови Уряду стосовно затвердження переліку професій працівників, яким безкоштовно надається вугілля на побутові потреби, а також у забезпеченні переходу на тарифні ставки та посадові оклади з розрахунку мінімальної заробітної плати у 888 грн.

Перший заступник Міністра також повідомив, що сьогодні триває спільна робота над внесенням змін і доповнень до Галузевої угоди між Міністерством, іншими державними органами, власниками та всеукраїнськими профспілками вугільної промисловості. Запропоновані профспілковою стороною поправки спрямовані на підвищення соціальних стандартів життя шахтарів, у тому числі, збільшення оплати праці гірників, надання пільг окремим категоріям, поліпшення безпеки шахтарської праці. «Думаю, що і по цих питаннях ми знайдемо розуміння і приймемо узгоджені рішення. Міністерство і надалі розраховує на конструктивну роботу з профспілками і зробить все можливе, щоб підписана обома сторонами Тарифна угода виконувалася в повному обсязі, а соціальні стандарти шахтарів із року в рік підвищувалися», - наголосив Ігор Попович.

 
Коментарі (0)