ГоловнаГоловнеТранспорт З квітня оплачувати послугу паркування слід лише у паркоматах - Мінрегіон

З квітня оплачувати послугу паркування слід лише у паркоматах - Мінрегіон

З 1 квітня оплачувати послугу паркування слід лише за допомогою паркувальних талонів, а також на майданчиках, обладнаних технічними засобами (паркоматами і терміналами).
Відкладати встановлення паркоматів та автоматичних в’їзних-виїзних терміналів на парковках недоцільно. Оплата послуг з паркування за допомогою електронних пристроїв поширена в усьому світі та має впроваджуватися в Україні в рамках інтеграції в європейський простір. Основна мета встановлення технічних засобів – детінізація сфери паркування, збільшення надходжень до бюджету, підвищення якості обслуговування.
 
Про це «У.К.» повідомили у прес-службі Мінрегіону.
 
У січні Уряд за поданням Мінрегіону вже відкладав на один квартал обов’язковість встановлення технічних пристроїв, надавши додатковий час органам місцевого самоврядування та операторам. Таким чином, усі парковки мають бути обладнані спеціальними пристроями до 31 березня 2012 року включно. 
 
 
Нагадаємо, що постанова № 1342 спочатку передбачала дворічний перехідний період для обов’язкового обладнання парковок паркоматами та терміналами, який закінчився 1 січня 2012 року.
 
Для запобігання розрахунку за паркування готівкою, до Правил паркування транспортних засобів внесені зміни, за якими з 1 квітня цього року продавати паркувальні талони буде дозволено лише шляхом безготівкової форми розрахунків. Це сприятиме детінізації, унеможливить приховування частини коштів, отриманих паркувальниками готівкою. З метою встановлення відповідальності за порушення цих Правил особами, які розміщують транспортні засоби на майданчиках для паркування, Мінрегіоном був розроблений, погоджений в установленому порядку та 22.03.2012 поданий до Кабінету Міністрів України законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо паркування транспортних засобів та відповідальності за порушення правил паркування транспортних засобів». 
 
Законопроект передбачає штрафи за неоплату паркування громадянином, за неналежне обладнання майданчика для паркування оператором, за протиправне паркування на місцях, призначених для паркування інвалідів а також встановлює механізм контролю за дотриманням цих правил.
 
Органам місцевого самоврядування ще у 2010 році було рекомендовано використовувати затверджений постановою № 258 Порядок формування тарифів на послуги з утримання платного парковок. Тарифи на послуги з паркування залежать від витрат на утримання майданчиків для платного паркування транспортних засобів, а отже, придбання спеціальних пристроїв для оплати паркування могло бути здійснене за рахунок відповідної складової в тарифі протягом тривалого перехідного періоду. Хоча основна мета рекомендованого порядку – запобігання зловживанням, недопущення недобросовісної конкуренції через встановлення тарифів заснованих виключно на економічно обґрунтованих витратах на утримання майданчиків для платного паркування транспортних засобів. Також це має створити умови для беззбитковості підприємств, що надають послуги з платного паркування транспортних засобів, збільшення надходжень до бюджету.
 
Якщо впровадження технічних засобів, призначених для сплати вартості послуг економічно невигідне, паркування може здійснюватись безоплатно. Рішення про це відповідно до пункту 5 Правил паркування транспортних засобів, ухвалює орган місцевого самоврядування або оператор.
 
Анна Недогибченко
 
Коментарі (1)
Александр
02 Квітня 2012 p. 15:57
Это нормальное решение - нет счетчика нет оплаты. Это решение нужно предусмотреть для поставщиков газа, воды, теплоносителей - нет счетчика - не плати. По электроэнергии нет вопросов - у них есть счетчики и население готово экономить.