ГоловнаСпецпроекти7 цікавих фактів про розумний дім

7 цікавих фактів про розумний дім

Технології назавжди змінили наше життя, адже тепер ми маємо «помічників», якими можна керувати голосом, та засоби автоматизованого керування температурою в приміщеннях.

Через швидкий розвиток в останні роки технологія автоматизації керування оселею (розумний дім) досягла найбільших висот за всю історію людства. Різноманітні пристрої дають нам змогу перетворити оселю на енергоефективне та високотехнологічне житло, що суттєво спрощує наше життя та робить його комфортнішим.

Технології назавжди змінили наше життя, адже тепер ми маємо «помічників», якими можна керувати голосом, та засоби автоматизованого керування температурою в приміщеннях. Розглянемо декілька разючих та, можливо, маловідомих фактів про технологію розумного дому.

Тож, приготуйтеся дивуватися казковим досягненням світу сучасних технологій!

1. Доступність розумного дому

Часи, коли система «розумний дім» була лише в оселях заможних людей, уже давно в минулому. Розумні пристрої, на кшталт Amazon Echo Dot і Google Home Mini, суттєво знизили початкову вартість систем, що дають змогу керувати світлом, температурою та безпекою вашої оселі просто з телефону або самим голосом.

2. Система розумного дому заощаджує електроенергію

Розумний дім – це не лише зручності, а й економія на комунальних послугах. Наприклад, розумні термостати, на кшталт Nest Learning Thermostat чи Ecobee, запам'ятовують ваші щоденні звички та автоматично регулюють температуру задля заощадження електроенергії, коли вас немає вдома.

Ба більше, системи автоматизації освітлення автоматично вимикають світло в кімнаті, коли ви з неї виходите, аби заощадити на освітленні.

3. Зростання популярності власноруч створених систем автоматизації оселі

Останніми роками популярність власноруч створених систем автоматизації оселі постійно зростає. Власники можуть встановлювати такі системи самостійно, без допомоги фахівців. Можна самостійно встановити пристрої систем безпеки, на кшталт Ring, Arlo, Ajax або SimpliSafe, і контролювати їхню роботу з телефону, планшета або комп'ютера. Саме тому популярність пристроїв автоматизації оселі почала зростати, а їхня вартість – знижуватися.

4. Бум пристроїв системи розумний дім в усьому світі

Фахівці прогнозують щорічне зростання ринку під'єднаних до мережі інтернет осель на неймовірні 25% упродовж 2020-2025 років. Для порівняння: для ринку онлайн казино цей показник становить 10,62% до 2027 року, електронної торгівлі – 14,7% упродовж 2021-2028 років, а електричних автомобілів – 22,6% упродовж 2020-2027 років. З-поміж усіх ринків сучасних технологій, які розвиваються найактивніше, подальший розвиток технологій найбільше позначиться саме на розумному домі.

5. Популярність пристроїв автоматизації безпеки оселі

Популярність систем розумного дому сприяє поширенню і пристроїв автоматизації безпеки оселі. Сьогодні до таких пристроїв належать камери відеоспостереження, датчики руху та автоматизовані замки, які керуються з телефону.

Популярності таких пристроїв сприяло зростання кількості злочинів із використанням інформаційних технологій та проникнень в оселі.

6. Помічники, які активуються голосом, змінюють наше життя

Динаміки з голосовим керуванням, на кшталт Amazon Echo і Google Home, уже можна побачити в різних куточках нашої планети.

Саме такі пристрої з голосовим керуванням змінюють звичний для нас процес користування технологічними засобами, адже їх додають до багатьох систем автоматизованого керування оселею. Вони дають змогу голосовими командами змінювати рівень освітлення оселі, температуру в кімнаті та, навіть, замовляти продукти в крамниці.

7. Технологія розумного дому підвищує рівень безпеки житла

Технологія розумного дому підвищує рівень безпеки житла через дистанційне керування та стеження за оселею. Відеокамери транслюють поточну ситуацію в оселі просто на телефон, аби ви бачили, що відбувається у вашій домівці, коли ви не вдома. 

Можна, навіть, відмикати та замикати вхідні двері дистанційно. Пристрої для автоматизації безпеки здебільшого поєднують з іншими пристроями системи автоматизації оселі, на кшталт автоматизованого освітлення, аби керувати всією системою з одного пристрою.

Інші цікаві факти

  • Фахівці прогнозують, що у 2027 році системи розумного дому будуть встановлені в оселях приблизно 672,6 млн домогосподарств, себто, їхня кількість зросте з 14,2% у 2022 році до 28,8% у 2027.

  • Системи розумного дому встановлюватимуться не лише «для себе», а і для орендарів, і така тенденція вже спостерігається. За результатами нещодавнього дослідження встановлено, що 57% винаймачів готові доплачувати за наявний розумний дім.

  • У 2023 році систему розумний дім буде встановлено в помешканнях 46,5% домогосподарств. Себто, у цьому році чи не в кожній другій оселі щомісяця працюватиме пристрій із системи розумного дому.

Майбутнє вже настало: системи розумного дому вже докорінно змінили наш образ життя

Наостанок варто зазначити, що системи розумного дому вже докорінно змінили наш образ життя, адже вони «під'єднали» наші оселі до інтернету, зробили їх зручнішими та енергоефективнішими. Оскільки фахівці прогнозують подальший розвиток ринку «підключених» осель, можна очікувати на подальші технологічні прориви в цій галузі.

Зі зростанням популярності голосових помічників та поширенням розумних осель ми невдовзі побачимо суцільно автоматизовані житла, які підлаштовуватимуться під наші потреби.

 
Коментарі (0)