ГоловнаНовини ЖКГФінансування ЖКГ80-річним пенсіонерам введуть соціальну допомогу

80-річним пенсіонерам введуть соціальну допомогу

Верховна Рада має намір ввести соціальну допомогу одиноким пенсіонерам, які досягли 80-річного віку і потребують стороннього догляду

Верховна Рада має намір ввести соціальну допомогу одиноким пенсіонерам, які досягли 80-річного віку і потребують стороннього догляду.

За прийняття законопроекту №2494 за основу проголосували 276 депутатів при мінімально необхідних 226.

Документом пропонується призначати держдопомогу самотнім особам, які досягли 80-річного віку, і які за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду і одержують пенсію в установленому законом порядку.

Крім цього, передбачається збільшення розміру допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, з 2 до 2,5 прожиткових мінімумів (зараз - 5 067 гривень), а для дітей з інвалідністю, над якими встановлено опіку чи піклування, - 3,5 прожиткових мінімумів (7 094 гривні).

У разі якщо на дитину (дитини з інвалідністю) виплачуються призначені в установленому порядку пенсія, аліменти, стипендія, держдопомогу (крім державної соцдопомоги, яка виплачується на дітей з інвалідністю, відповідно до законодавства), розмір такої допомоги визначається як різниця між 2,5 прожиткових мінімумів (для дитини з інвалідністю, над якою встановлено опіку чи піклування, - 3,5 прожиткових мінімумів) та розміром призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги.

Також документом передбачається непрацюючій працездатній особі з числа членів малозабезпеченої сім'ї, який бажає здійснювати підприємницьку діяльність, за рекомендацією держслужби зайнятості надавати допомогу на отримання економічної самостійності малозабезпеченої сім'ї за рахунок держкоштів.

Також непрацюючі працездатні особи можуть залучатися до безкоштовних робіт тимчасового характеру, які організовують виконавчі органи сільських, селищних, міських рад відповідно до закону.

Порядок надання допомоги на отримання економічної самостійності малозабезпеченої сім'ї, її розмір і умови повернення визначаються Кабінетом Міністрів.

 
Коментарі (0)