ГоловнаНовини ЖКГАльтернативна енергетикаАМКУ закликав нафтотрейдерів не наживатися на населенні

АМКУ закликав нафтотрейдерів не наживатися на населенні

Оператори ринку пального повинні знайти баланс між платоспроможністю населення та власною прибутковістю. Про це сьогодні заявив перший заступник Голови Антимонопольного комітету України Рафаель Кузьмін під час брифінгу, інформує прес-служба АМКУ. Як повідомив Рафаель Кузьмін, нещодавно Комітет над

Оператори ринку пального повинні знайти баланс між платоспроможністю населення та власною прибутковістю.

Про це сьогодні заявив перший заступник Голови Антимонопольного комітету України Рафаель Кузьмін під час брифінгу, інформує прес-служба АМКУ.

Як повідомив Рафаель Кузьмін, нещодавно Комітет надав рекомендації ПІІ «Лукойл Україна», ПП «Окко нафтопродукт», ТОВ «Золотий екватор» і ТОВ «Альянс Холдинг» привести ціни на бензини підвищеної якості (так звані «брендові бензини») до економічно обґрунтованого рівня. Про результати розгляду підприємства мають повідомити Комітету у десятиденний термін.

За наявною в Комітеті інформацією, протягом вересня 2011 року на АЗС, що працюють під брендами «Лукойл», «ОККО», «WOG», відбулося синхронне зростання вартості бензинів підвищеної якості. Зокрема, ціни досягли рівня 11,35 – 11,50 грн/л, а на заправках під брендом «Shell» – 11,89 грн/л. Інші оператори ринку реалізують «брендові бензини» на 1,00 –1,80 грн/л дешевше.

Таке зростання цін відбулося за умов стабільності курсу долара та наявності тенденції до зниження показника Platts, курсу євро та вартості сирої нафти на світовому ринку.

Перший заступник Голови Комітету зазначив, що ціна на звичайний бензин А-95 також завищена, та нагадав про висунуті у жовтні цього року вимоги до зазначених операторів щодо приведення цін на бензин А-95, дизельне пальне та скраплений газ до конкурентного рівня.

«Якщо основні учасники ринку не виконають наші рекомендації, то ми розпочнемо розслідування, вдамося до штрафних санкцій. Інформуватимемо уряд і міністерство енергетики та вугільної промисловості України, щоб спільними зусиллями впливати на необґрунтоване підвищення цін на пальне. Чому ми це робимо? Тому що, це соціально важливий ринок, на якому головним споживачем є населення України. Тут операторам ринку пального потрібно балансувати між платоспроможністю населення та власною прибутковістю», – підкреслив Рафаель Кузьмін.

Як відомо, у жовтні 2011 року Комітет та Асоціація «Об'єднання операторів ринку нафтопродуктів України» уклали меморандум про спільні дії зі створення сприятливого середовища для розвитку добросовісної конкуренції. Зокрема, було досягнуто домовленості про формування сучасної бази даних з метою профілактики порушень конкуренційного законодавства.

 
Коментарі (0)