ГоловнаНовини ЖКГАрхітектори та інженери проходитимуть профатестацію

Архітектори та інженери проходитимуть профатестацію

Уряд впровадив правовий механізм отримання архітекторами, інженерами, експертами та іншими відповідальними виконавцями окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури відповідних кваліфікаційних сертифікатів. Про це повідомив Віце-прем'єр-міністр України – Міністр регіона

Уряд впровадив правовий механізм отримання архітекторами, інженерами, експертами та іншими відповідальними виконавцями окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури відповідних кваліфікаційних сертифікатів. Про це повідомив Віце-прем'єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Віктор Тихонов, інформує його прес-служба.

За його словами, на сьогоднішньому засіданні Кабінет Міністрів схвалив постанову «Деякі питання професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури».

Урядовець пояснив, що професійну атестацію здійснюватиме Атестаційна архітектурно-будівельна комісія на підставі кваліфікаційних характеристик професій працівників, положення про яку затвердить Мінрегіон.

«У складі Комісії можуть утворюватись секції за видами робіт та професійної спеціалізації. До складу Комісії входитимуть представники Мінрегіону, висококваліфіковані фахівці за напрямками професійної атестації. До складу секції, що проводить професійну атестацію експертів, які здійснюють експертизу проектної та містобудівної документації щодо додержання нормативів з питань санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, екології, охорони праці, енергозбереження, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки, включатимуться також представники відповідних центральних органів виконавчої влади», - поінформував Віктор Тихонов.

Комісія, за словами урядовця, протягом місяця має розглянути подані виконавцем документи (заява, копії паспорта, довідки про присвоєння ідентифікаційного номера; засвідчені в установленому порядку копії: документа (документів) про освіту, трудової книжки, документа про підвищення кваліфікації за відповідними програмами за напрямком професійної атестації, інші документи); проводить іспит та приймає рішення про видачу кваліфікаційного сертифіката або про відмову у видачі кваліфікаційного сертифіката. Строк дії кваліфікаційного сертифіката для осіб, які працюють за фахом, не обмежується.

Якщо ж Комісія приймає рішення про відмову у видачі кваліфікаційного сертифіката виконавцю, то, за словами урядовця, протягом десяти робочих днів вона надсилає повідомлення про прийняте рішення з відповідним обґрунтуванням. Підставами для відмови у видачі сертифіката, як було сказано, можуть бути: невідповідність виконавця кваліфікаційним вимогам, не підтвердження його професійної спеціалізації, рівня кваліфікації і знань за результатами іспиту, неподання необхідних документів чи виявлення в них недостовірної інформації.

«Виконавці, які одержали кваліфікаційний сертифікат, можуть виконувати окремі види робіт (послуг), пов'язані із створенням об'єкта архітектури, без відповідної ліцензії і несуть персональну відповідальність за неналежне виконання робіт, порушення вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил», - сказав Віктор Тихонов.

 
Коментарі (0)