ГоловнаНовини ЖКГАзаров каже, що його аргументи щодо ціни на газ у Москві почули

Азаров каже, що його аргументи щодо ціни на газ у Москві почули

Україна і Російська Федерація (РФ) розпочали переговори про зміну формули вартості імпортованого російського газу, і Київ, що прагне стримати ріст ціни на паливо, запропонував Москві ввести у формулу ціни вугілля замість газойлю. Про це сказав Прем'єр-міністр України Микола Азаров в інтерв'ю Reuters

Україна і Російська Федерація (РФ) розпочали переговори про зміну формули вартості імпортованого російського газу, і Київ, що прагне стримати ріст ціни на паливо, запропонував Москві ввести у формулу ціни вугілля замість газойлю. Про це сказав Прем'єр-міністр України Микола Азаров в інтерв'ю Reuters.

За його словами, Києву все-таки вдалося посадити сусідів за стіл переговорів. «Була досягнута домовленість про те, що робоча група у складі голови правління «Газпрому» пана Олексія Міллера і Міністра енергетики України Юрія Бойко приступить до узгодження наших позицій», - сказав Азаров.

«Наші аргументи були почуті, і ми запропонували свій підхід, який включає в себе заміну базової ціни, яка не відповідає жодним умовам ціноутворення, а по-друге заміну складових цієї формули», - наголосив глава уряду.

Відповідно до умов 10-річного контракту між українським держхолдингом «Нафтогаз України» і «Газпромом», ціна на імпортний газ переглядається щокварталу, виходячи з вартості нафтової корзини. У випадку, якщо ціна нафтового кошика зростає, то з лагом у дев'ять місяців росте і ціна на газ для України.

Азаров також повідомив, що Київ пропонує відмовитися від виключно нафтових складових визначення ціни і ввести у формулу вугілля, вартість якого відносно стабільна.

«Наша пропозиція досить компромісна, ми хочемо знизити вагову складову коефіцієнта газойлю, вона була 0,5, а ми хочемо її знизити наприклад до 0,1 або менше і натомість підвищити присутність коефіцієнта, що залежить від вугілля», - сказав заявив Азаров.

У той же час, прем'єр не уточнив, до якого рівня в цьому випадку може знизитися ціна на газ.

 
Коментарі (0)