ГоловнаКоментаріАльтернативна енергетикаБанки порушують умови кредиту - особливо, коли є бажання забрати помешкання у людей

Банки порушують умови кредиту - особливо, коли є бажання забрати помешкання у людей

Основні питання проекту закону України № 7351 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання правових відносин між кредиторами та споживачами фінансових послуг» є уточненням діючих формулювань, але між цими позиціями є декілька небезпечних новацій. Є сумна стат

Основні питання проекту закону України № 7351 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання правових відносин між кредиторами та споживачами фінансових послуг» є уточненням діючих формулювань, але між цими позиціями є декілька небезпечних новацій. Є сумна статистика, що щорічно в нашій країні кілька тисяч людей закінчують життя самогубством, з них 60 % - це люди, яких до цього спонукало скрутне фінансове становище. Якщо ми приймемо цей закон, то можемо збільшити ці цифри.

Люди скаржаться на те, що банки в односторонньому порядку змінювали відсоткову ставку і вимагали повернення кредиту в валюті за нинішнім курсом. В чому провина людини, якщо держава не змогла втримати валютний курс? Тепер люди, які розраховували на свою заробітну плату, щоб повернути кредити по курсу 5, змушені повертати його по 8 грн за долар. Вони це зробити не в змозі – і їх виселяють з помешкань.

У цьому законі офіційно дозволяється під час видачі кредиту змінювати відсоткову ставку. Тобто, узаконюється безлад у банківській діяльності при видачі кредитів, і після введення його (закону - ред.) в дію ніхто не зможе спростовувати ці питання в суді. Також у цьому законі немає обмеження за строками його введення в дію, тому він набирає чинності одразу після підписання його Президентом.

Якщо людина опинилася в безвиході, то, безумовно, вона підпише цю змінювану відсоткову ставку і тим самим потрапить в полон. Тому ми проти того, щоб узагалі це формулювання було в законі, і наполягаємо, щоб усе залишалося, як і було до цього – тільки фіксована ставка. Тим більше, що навіть фіксована відсоткова ставка в діючому законодавстві не заважала банкам робити змінювану відсоткову ставку.

Ще одне: якщо раніше людина, яка не змогла сплатити кредит, виселялася з квартири за рішенням суду, то тепер дозволяється виселення на вимогу кредитодавця за підписом нотаріуса.

Також новим законом вводиться кримінальна відповідальність за порушення експлуатації приміщень, які знаходяться в іпотеці. Отже, той же кредитодавець може «причепитися» до людини, яка зараз проживає в помешканні, і підтягнути її під кримінальну відповідальність, щоб швидше виселити. Якщо раніше це була цивільна відповідальність, то тепер – кримінальна. При цьому в законі чітко не прописано, що таке порушення експлуатації приміщень, які знаходяться в іпотеці, але кримінальна відповідальність є. Тому є можливість трактувати ці порушення, як того хоче кредитодавець, і притягати людину, яка взяла кредит, до кримінальної відповідальності.

Необхідно, щоб цей закон не мав розповсюдження на діючі договори. У цьому законопроекті не зроблено такої приписки, і його можна використовувати до діючих договорів. Згідно чинного законодавства, заборонено видачу валюти як кредити. Тобто, якщо людина отримувала валютний кредит, то все одно повинна була отримати його в гривні і повертати цю гривню по курсу, який діяв на час отримання кредиту. Зараз цього вже немає, банки цю інструкцію порушують – і тому виникають плачевні ситуації.

Позитивним у законопроекті є лише те, що нарешті забороняється видача валютних кредитів.

 
Коментарі (0)