ГоловнаНовини ЖКГАльтернативна енергетикаБезоплатне паркування інвалідів стане доступнішим

Безоплатне паркування інвалідів стане доступнішим

Кабінет Міністрів затвердив Порядок надання пільг інвалідам, членам їх сімей, законним представникам інвалідів (дітей-інвалідів), підприємствам, установам, організаціям громадських організацій інвалідів та сфери соціального захисту населення на безоплатне паркування і зберігання транспортних засобів

Кабінет Міністрів затвердив Порядок надання пільг інвалідам, членам їх сімей, законним представникам інвалідів (дітей-інвалідів), підприємствам, установам, організаціям громадських організацій інвалідів та сфери соціального захисту населення на безоплатне паркування і зберігання транспортних засобів. Відповідну постанову Уряд схвалив на сьогоднішньому черговому засіданні.

Про це «Україні Комунальній» повідомили в прес-службі Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Порядком визначено, що право на безплатне паркування і зберігання транспортних засобів надається інвалідам з ураженням опорно-рухового апарату, які є власниками транспортних засобів чи користуються ними за довіреністю; членам сімей інвалідів, яким відповідно до Порядку передано право на користування автомобілем; законним представникам недієздатних інвалідів; підприємствам, установам, організаціям громадських організацій інвалідів, які є власниками транспортних засобів і перевозять інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату.

Кількість місць для безоплатного зберігання транспортних засобів інвалідів з урахуванням потреби встановлюють органи місцевого самоврядування на всіх автостоянках незалежно від форми власності, що є суб'єктами господарської діяльності або належать зазначеним суб'єктам, які надають послуги із зберігання і охорони транспортних засобів.

Крім того, як встановлено Порядком, органи місцевого самоврядування визначають обсяг видатків місцевого бюджету на відповідний рік, необхідний для облаштування місць для безоплатного зберігання транспортних засобів та передбачають компенсаційні виплати власникам автостоянок. Порядок компенсаційних виплат власникам автостоянок вартості послуг визначають виконавчі органи сільських, селищних і міських рад.

Порядком визначено, що підставою для надання на автостоянці місця для безоплатного зберігання авто інвалідів є направлення, видане органом місцевого самоврядування і адресоване власнику автостоянки, в якому. Зокрема, зазначаються марка і номерний знак такого транспортного засобу.

 
Коментарі (0)