ГоловнаНовини ЖКГЕлектроенергетикаБлизько 80% електромереж Миколаївщини пошкоджені внаслідок обстрілів агресора

Близько 80% електромереж Миколаївщини пошкоджені внаслідок обстрілів агресора

Близько 80% електромереж Миколаївщини, до складу яких входить 23120 км. ліній електропередач та 6056 підстанцій, були пошкоджені внаслідок обстрілів агресора.
Близько 80% електромереж Миколаївщини, до складу яких входить 23120 км. ліній електропередач та 6056 підстанцій, були пошкоджені внаслідок обстрілів агресора.
 
Для їх повноцінної реконструкції необхідно 11,2 млрд грн. При цьому річна інвестиційна програма оператора системи розподілу (ОСР) складає лише 280 млн. грн. 
 
Про це повідомила пресслужба АТ "Миколаївобленерго", пише "Україна Комунальна".
 
Проте, на підприємстві розуміють, що найближчим часом немає джерел фінансування відновлення в таких обсягах. Тому "Миколаївобленерго" започаткувало відновлення електромереж step by step шляхом поєднання зусиль самого підприємства, обладнання, що безпосередньо приходить від міжнародних донорів, допомоги Фонду підтримки енергетики України, що координується Міністерством енергетики України, підтримки регіональної влади та місцевих громад.
 
Наприклад, в січні-лютому цього року були реконструйовані електромережі села Галицинівка. В рамках проєкту було повністю замінено більше 20 кілометрів повітряних ліній, збудовано 2 трансформаторних підстанції (заплановано ще 2).Трансформатори для підстанцій надійшли від Міжнародного Червоного Хреста, опори та провід надало Міністерство енергетики з Фонду підтримки енергетики України, затискачі та траверси для самонесучого ізольованого проводу були надані відокремленим підрозділом ХЕЛП – Хільфе Цур Зельбстхілье Е.Ф. в Україні.
 

Роботи виконувало "Миколаївобленерго", а Галицинівська ОТГ при виконанні робіт з відновлення повітряної лінії 0,4-10 кВ в селі Галицинове надала допомогу персоналом комунального господарства для виконання робіт з розчищення трас повітряний ліній від гілок дерев, долучала спецтехніку (автопідйомник, вантажний автомобіль для перевезення матеріалів, маніпулятор). 

 
Коментарі (0)