ГоловнаНовини ЖКГБільше 100 об'єктів комунальної власності Києва передадуть в оренду

Більше 100 об'єктів комунальної власності Києва передадуть в оренду

25 травня Київська міська рада затвердила перелік із 119 об'єктів, які будуть передані в оренду на конкурсних засадах. Серед об'єктів, які міська влада пропонує орендарям, є приміщення у велелюдних місцях, зокрема, центральній частині міста. Про це «Україні Комунальній» повідомили в прес-службі КМД

25 травня Київська міська рада затвердила перелік із 119 об'єктів, які будуть передані в оренду на конкурсних засадах. Серед об'єктів, які міська влада пропонує орендарям, є приміщення у велелюдних місцях, зокрема, центральній частині міста.

Про це «Україні Комунальній» повідомили в прес-службі КМДА.

«У деяких випадках мова йде про легалізацію існуючих орендних відносин та перенаправлення грошових потоків до казни міста. Відтепер замість осіб, які «кришують» торгівлю у багатолюдних місцях, надходження від оренди отримуватиме бюджет столиці», – зазначив заступник голови Київської міської державної адміністрації Олександр Пузанов.

За його словами, стосовно кожного із цих 119 об'єктів було проведено ретельний аналіз – чи не завдасть оренда шкоди інтересам територіальної громади.

«Про кожен із цих об'єктів ми можемо констатувати, що вони абсолютно «чисті» та можуть бути передані бізнесменам», – підкреслив Олександр Пузанов.

Згідно з рішенням Київради, Головне управління комунальної власності м. Києва оголосить конкурс на відбір компаній-оцінщиків та забезпечить проведення незалежної оцінки майна для визначення стартового розміру орендної плати. За словами Олександра Пузанова, після цього можна буде підрахувати приблизну суму надходжень, які отримає місто від передачі в оренду цих приміщень.

Незабаром оголосять конкурс на право оренди зазначених приміщень.

Як вважає Олександр Пузанов, проблема оренди у Києві набагато глибше, ніж передача 119 об'єктів, і вона потребує термінового вирішення. Зараз для того, щоб передати приміщення в оренду, у кожному окремому випадку потрібно рішення Київради. Тому орендні відносини з сотнями орендарів комунального майна, які могли би приносити гроші місту, не оформлені.

«КМДА з січня проводить консультації з депутатським корпусом щодо делегування виконавчому органу прав з передачі в оренду комунального майна за умови отримання письмової попередньої згоди постійної комісії Київради з питань власності, – розповів заступник голови КМДА. – Це б дозволило скоротити терміни передачі об'єктів в оренду до місяця,замість 6-7 місяців, як це є зараз. Ми сподіваємося, що Київрада піде на цей крок, і наша праця в цьому напрямку буде більш результативною».

 
Коментарі (0)