ГоловнаНовини ЖКГБойко хоче повернути ринок нафтопродуктів у 2004 рік

Бойко хоче повернути ринок нафтопродуктів у 2004 рік

Для стабільності на ринку нафтопродуктів необхідно зменшувати частку імпортних нафтопродуктів до 15%, одночасно із збільшенням вітчизняної нафтопереробки. Про це в інтерв'ю програмі «Енергонагляд» на «5 каналі» заявив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко, інформує прес-с

Для стабільності на ринку нафтопродуктів необхідно зменшувати частку імпортних нафтопродуктів до 15%, одночасно із збільшенням вітчизняної нафтопереробки.

Про це в інтерв'ю програмі «Енергонагляд» на «5 каналі» заявив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко, інформує прес-служба міністерства.

На думку Ю.Бойка для стабілізації ринку нафтопродуктів необхідно повернутися до ситуації 2004 року, коли обсяг нафтопродуктів, вироблених в Україні та імпортованих, був у співвідношенні 85% до 15% відповідно.

«У нас повинно бути таке ж співвідношення, яке було у 2004 році – у нас було 15% імпорту, все інше – ми виробляли самі. За рахунок того, що у нас було імпортне мито на нафтопродукти», - наголосив Міністр.

Як вважає Ю.Бойко, звільнення трейдерів нафтопродуктів від імпортного мита за часів уряду Тимошенко, призвело до стрімкого зростання імпорту на ринку пального.

«Нажаль, уряд, який працював тоді – це був уряд Тимошенко, звільнив імпортерів від сплати і в нас хлинув неконтрольований імпорт в Україну. Власне кажучи, за 5 цих років у нас імпорт зріс до 60%», - зауважив Міністр.

Ю.Бойко підкреслив, що держава вживає всіх необхідних заходів для розвитку вітчизняної нафтопереробної галузі.

«Зараз Уряд приймає заходи для того, щоб знову створити ситуацію, яка була у 2004 році. Тому що переробка нафти в країні – це робочі місця, це податки тут, а закупівля імпортованих нафтопродуктів – це годування економіки інших держав», - переконаний Міністр.

Як зауважив Ю.Бойко, за останні півтора року, завдяки вжитим заходам, вже помітні позитивні зрушення у бік зменшення імпорту та зростання власного виробництва пального.

«Коли ми прийняли справу, у нас було 60% імпорту, 40% – нашого, зараз – 50% на 50%. Ми поступово йдемо до відтворення моделі, яка існувала до 2005 року», - підкреслив Міністр енергетики та вугільної промисловості України.

 
Коментарі (0)