ГоловнаНовини ЖКГГазопостачанняБорги «Нафтогазу» б'ють рекорди

Борги «Нафтогазу» б'ють рекорди

Борги «Нафтогазу» перед бюджетом можуть скласти мільярди гривень. Цього року заборгованість підприємств теплокомуненерго перед компанією досягла рекордної суми.

За підсумками року «Нафтогаз» може залишитися винним державному бюджету 9 млрд грн - це більше, ніж у найгірші роки роботи компанії. Про це пише «Коммерсантъ Украина».

Як стало відомо виданню, в Міненерго вже готуються до недонадходження коштів, а в Міндоходов підтверджують, що компанія почала накопичувати борги. Передбачається, що заборгованість спробують компенсувати векселями уряду, і це відіб'ється на виконанні держбюджету країни в цілому.

Про те, що НАК «Нафтогаз України» почала накопичувати заборгованість перед держбюджетом, розповів «Коммерсантъ Украина» високопоставлене джерело в Міненерго. Офіційно інформацію підтвердив прес-секретар Міністерства доходів і зборів Андрій Соколов. Назвати поточну суму боргу він відмовився , але повідомив , що за підсумками року «Нафтогаз» повинен заплатити до держбюджету близько 14,1 млрд грн.

Неоплачений борг за підсумками року може досягти 9 млрд грн, стверджує джерело «Коммерсантъ Украина» в Міненерго. За даними міністерства , до цих пір монополія жодного разу не накопичувала податковий борг більш ніж на 3 млрд грн. Але цього року заборгованість підприємств теплокомуненерго перед компанією досягла рекордної суми, впали обсяги транзиту газу, очікується зниження його видобутку. Всього, згідно затвердженого фінплану компанії, надходження НАК у цьому році зменшаться на 52 млрд грн.

У прес -службі «Нафтогазу» дані Міндоходов не коментують. Проте джерело «Коммерсантъ Украина» в компанії спростував наявність заборгованості перед бюджетом. Втім, від більш докладних коментарів він відмовився.

Зараз борг ТКЕ перед НАК становить 17,5 млрд грн , що є рекордною сумою з часів здобуття Україною незалежності. Транспортування газу за підсумками семи місяців скоротився на 7%, до 47 млрд кубометрів. Однак видобуток у цей період зростала - на 2,4% , до 12,1 млрд кубометрів. Проте в IV кварталі у зв'язку з недофінансуванням розробки родовищ видобуток може істотно знизитися і за підсумками року скласти всього 16,5 млрд проти 19,3 млрд кубометрів роком раніше.

Ще однією проблемою є те , що у фінплані держкомпанії відсутня компенсація різниці між цінами закупівлі імпортного газу і його реалізації суб'єктам господарювання для виробництва тепла з 2012-2013 років - близько 15,5 млрд грн. Крім того , на кінець року припадає виплата більшості відсотків за кредитами монополії , а до середини жовтня НАК повинна накопичити в ПСГ ще 6 млрд кубометрів газу на суму $ 2,5 млрд.

Як повідомляла «Україна Комунальна», з метою оптимізувати платежі НАК «Нафтогаз України» за залученими кредитними коштами, насамперед, від державного «Ощадбанку», Кабінет Міністрів прийняв постанову, якою передбачено випуск іменних процентних забезпечених облігацій на суму 4,8 млрд грн.

 
Коментарі (0)
Loading...

загрузка...
 
Loading...