ГоловнаНовини ЖКГБортницька станція аерації експериментує із зневодненням осадів

Бортницька станція аерації експериментує із зневодненням осадів

Аналіз роботи пресу швейцарського виробництва надасть змогу зробити висновки стосовно її ефективності та доцільності використання подібних установок при будівництві цеху механічного зневоднення та утилізації осаду на БСА у майбутньому. Про це ІА «Україна Комунальна» повідомили у прес-службі КМДА.

Аналіз роботи пресу швейцарського виробництва надасть змогу зробити висновки стосовно її ефективності та доцільності використання подібних установок при будівництві цеху механічного зневоднення та утилізації осаду на БСА у майбутньому.

Про це ІА «Україна Комунальна» повідомили у прес-службі КМДА.

Сьогодні, 21 липня, на Бортницькій станції аерації розпочала роботу експериментальна установка по зневодненню осадів фірми «Bucher». На її презентацію завітали начальник Головного управління комунального господарства КМДА Дмитро Новицький, перший заступник голови правління ПАТ «АК «Київводоканал» Володимир Задорожній та директор БСА Володимир Бражник.

Зауважимо, що установка є мобільним гідравлічним пресом – це ціліндро-поршева система з гідравлічним приводом. Триватимуть дослідно-промислові випробування на Бортницькій станції аерації місяць.

Начальник Головного управління комунального господарства Д.Новицький зазначив, що аналіз роботи пресу швейцарського виробництва надасть змогу зробити висновки стосовно її ефективності та доцільності використання подібних установок при будівництві цеху механічного зневоднення та утилізації осаду на БСА у майбутньому.

Слід зазначити, що процес пресування осаду розділений на фази заповнення та пресування і триває 70-120 хвилин у залежності від типу осаду. Керування пресом відбувається автоматично. Мобільна установка має потужність 20 м3/на годину. Випробування проводяться на різних типах осадів, що утворюються в процесі очистки стічних вод – аеробно-стабілізованому мулі, сирому та збродженому в метантенках осадах, ущільненому надлишковому мулі. За попередніми результатами, у залежності від типу осаду, досягається зменшення вологості з 98-99% до 50-78%.

Наразі існуюча технологічна схема обробки осадів на БСА не прийнятна для застосування. У зв'язку з відсутністю на станції будь-яких технологій ефективної утилізації осадів (проектом 50-х років вони просто не передбачалися), єдиним шляхом переробки осадів залишається їхнє перекачування на мулові поля для сушіння у природних умовах. Через заборону вивозу висушених осадів та їхнього використання в якості добрив, існуючі мулові майданчики перетворилися у мулонакоплювачі. Фактичні обсяги осаду, що знаходяться на полях більш ніж у три рази перевищують проектні. Нарощування дамб на мулових полях може бути лише тимчасовим заходом. Саме тому необхідна повна заміна існуючої схеми утилізації осадів та будівництво нової технологічної лінії з урахуванням сучасних тенденцій.

Під час презентації нової установки фахівці відмітили, що механічне зневоднення – це єдина технологія переробки осадів, яка використовується в усіх розвинутих країнах світу та дозволяє зменшити загальний об'єм осадів у 10-12 разів і отримати осад вологістю 65-70%, придатний для подальшої утилізації.

 
Коментарі (0)