ГоловнаКоментаріБурхлива діяльність влади у сфері ЖКГ є звичайним популізмом - Матчук

Бурхлива діяльність влади у сфері ЖКГ є звичайним популізмом - Матчук

Кабінет Міністрів раптом вирішив зайнятися таким дражливим питанням, як врегулювання тарифної політики. Це робиться просто так, тільки тому, що Президент зробив зауваження Азарову. При цьому ніякої стратегії, яка б визначила подальший шлях країни у цьому напрямку, взагалі немає.Щоб дійсно мати мож

Кабінет Міністрів раптом вирішив зайнятися таким дражливим питанням, як врегулювання тарифної політики. Це робиться просто так, тільки тому, що Президент зробив зауваження Азарову. При цьому ніякої стратегії, яка б визначила подальший шлях країни у цьому напрямку, взагалі немає.

Щоб дійсно мати можливість реформувати галузь ЖКГ, влада, зокрема, повинна створити Національну комісію регулювання ринку комунальних послуг. Цей орган мав запрацювати ще з 1 січня, але до цього часу так і не з'явився. Тому всі заяви Президента і Прем'єра виглядають як мінімум нещирими. Це слова, які не підкріплені жодними реальними діями.

Влада повинна спершу сама розібратися з тим, хто і за що відповідає у житлово-комунальному господарстві, а тоді вже говорити про якісь плани для покращення ситуації у галузі.

Також вважаю «безглуздими» заяви Прем'єр-міністра Миколи Азаров про можливе зниження комунальних тарифів. Він взагалі не розуміє, про що говорить. Якщо тарифи зменшувати – то бюджет країни просто «впаде». Бо платити за російський газ доведеться повністю за рахунок державного бюджету..

Нагадаю, у січні уряд збільшив статутний фонд «Нафтогазу» на 7,4 млрд грн, і ці гроші не були використані на розвиток інфраструктури, а пішли на розрахунок за газ. Так само у березні статутний фонд був збільшений на 8,5 млрд грн, у травні – прийнято рішення про збільшення статутного фонду «Нафтогазу» ще на 3,5 млрд грн і 5 млрд грн. Це означає, що держава централізовано дотує з бюджету весь «Нафтогаз» для розрахунків за російське паливо. Якщо сьогодні знизити тарифи – бюджет цього не витримає.

Таким чином, намагання влади показати «бурхливу» діяльність у сфері ЖКХ є звичайним популізмом, який абсолютно не здатний вирішити існуючі проблеми галузі».

Прес-служба народного депутата України Віктора Матчука

 
Коментарі (0)