ГоловнаНовини ЖКГЕлектроенергетикаЦентралізоване сховище ядерних відходів майже добудовано

Централізоване сховище ядерних відходів майже добудовано

Роботи з побудови Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива майже завершені

Генпідрядник ТОВ БК «Укрбудмонтаж» виконав майже 97% робіт з побудови Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП). Про це йдеться у прес-релізі НАЕК «Енергоатом»

Генпідрядник ТОВ БК «Укрбудмонтаж» виконав майже 97% робіт з побудови Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП). Про це йдеться у прес-релізі НАЕК «Енергоатом».

Згідно з повідомленням, у рамках контракту з Holtec International за проектом вже отримано 893 одиниці загально-технічного обладнання.

«Основними завданнями для НАЕК «Енергоатом» до кінця поточного року є завершення постачання обладнання Holtec International для першого пускового комплексу ЦСВЯП (ПК-1) та 100-відсоткова готовність основних титульних будівель на майданчику Централізованого сховища», – йдеться у повідомленні.

На майданчику зберігання контейнерів роботи з влаштування 110 залізобетонних фундаментів завершені на 100%.

Капітальне будівництво всіх адміністративних будівель Централізованого сховища завершено повністю, нині тривають внутрішні та зовнішні оздоблювальні роботи та прокладання внутрішніх технічних комунікацій.

Завершено будівництво та отримано сертифікат ДАБІ про прийняття в експлуатацію «Під’їзної залізничної колії до ЦСВЯП», підрядник ПрАТ «Укренергомонтаж».

Паралельно на трьох атомних електростанціях України – Рівненській, Южно-Українській та Хмельницькій триває реалізація низки підготовчих робіт із транспортування відпрацьованого палива до Централізованого сховища ВЯП. Так, на РАЕС, ЮУАЕС та ХАЕС вже проведені часткові випробування частини устаткування Holtec.

Також завершено полігонні випробування спеціального залізничного рухомого складу для перевезення контейнерів HI-STАR (з МЦК з ВЯП) та HI-TRAC з метою сертифікації.

Раніше повідомлялося, що НАЕК «Енергоатом» планує у 2019 –2021 роках повністю завантажити 4 енергоблоки Запорізької атомної електростанції паливом від американського виробника Westinghouse.

 

 
Коментарі (0)