ГоловнаНовини ЖКГОпалювальний сезон 2024-2025Частина будинків Києва досі не отримують тепло

Частина будинків Києва досі не отримують тепло

У КМДА пояснили, чому у деяких будинках досі не має опалення

 

У Києві, станом на понеділок, 13 листопада, досі є будинки, що підключені до автономних котельних, які не мають теплопостачання. Причиною цього, зокрема, є відсутність договорів на постачання природного газу для цих котелень.

Про це повідомили в пресслужбі Київської міської державної адміністрації. Опалювальний сезон у місті розпочався 9 жовтня.

"Окремі житлові комплекси столиці, що підключені до автономних котельних, на сьогодні не отримують теплопостачання. Причина – відсутність договорів на постачання природного газу на ці котельні. Будинки обслуговують приватні компанії, посадові особи яких – власники котельних або їх оператори – досі не провели роботу та не уклали необхідні угоди з НАК "Нафтогаз", попри неодноразові заклики міської влади та представників районів", – зазначили в КМДА.

 

У пресслужбі також додали, що за цими адресами існує заборгованість. Також особливо гострим залишається врегулювання питання боргу при передачі котельні від одного управителя до іншого або до ОСББ.

 

У міській владі зазначили, що для вирішення питання не потрібно багато часу, проте відповідальні особи, які мали б виконати цю роботу задовго до початку опалювального сезону, не зробили її досі. Це призвело до того, що десятки родин, зокрема з маленькими дітьми, змушені проживати в оселях без тепла.

 

"Також породжує ризик підвищеного навантаження на електромережі, адже люди обігрівають кімнати електроприладами. З урахуванням можливого дефіциту електроенергії така ситуація загрожує підвищеною аварійністю електромереж", – підкреслили в КМДА.

У пресслужбі уточнили, що єдиним легітимним та ефективним шляхом є самоорганізація, створення ОСББ та прийняття рішення щодо котельн. Це: або самостійне управління, або, при відсутності боргу за газ, передача в комунальну власність і в управління "Київтеплоенерго".

 

 

 
Коментарі (0)