ГоловнаНовини ЖКГФінансування ЖКГЧастина українців можуть звільнити від податків

Частина українців можуть звільнити від податків

У парламентському комітеті соціальної політики розповіли, як будуть збільшувати прожитковий мінімум

У парламентському комітеті соціальної політики розповіли, як будуть збільшувати прожитковий мінімум

В Україні збираються кардинально переглянути підхід до прорахунку прожиткового мінімуму. Його не тільки збільшать, але і переглянуть наповнення. Нинішній варіант вже морально застарів і давно потребує оновлення.

Поряд з цим, переглянуть і питання оподаткування суми, які витрачає домогосподарство на енергоефективні заходи, а також оподаткування самого прожиткового мінімуму.

Про майбутню реформу розповіла народний депутат від партії «Слуга народу» і голова комітету з питань соціальної політики Галина Третьякова.

За словами Третьякової, сьогодні влада не може забезпечити в повному обсязі чесний прожитковий мінімум. Тому незабаром його відв'яжуть практично від усіх соціальних виплат. Але це не означає, що допомога тим, хто її реально потребує уріжуть, каже нардеп. Така реформа повинна посприяти перерозподілу бюджетних коштів найбільш уразливим групам населення.

«Ми набрали на держбюджет дуже багато соціальних зобов'язань. За попередніми підрахунками Мінсоцполітики та Мінфіну, якби ми в цьому році встановили прожитковий мінімум на рівні 4 251 грн., То всім статусам і людям, які потрапили в складні життєві обставини, потрібно було б виплатити 2-3 держбюджету - більше, ніж валовий національний продукт.

На 18 грудня 2019 року заплановано парламентські слухання по прожитковому мінімуму. До участі запрошені громадські працівники, наукове середовище, органи влади, а також компанії, які надають соціальні послуги для громадян.

 

 
Коментарі (0)