ГоловнаНовини ЖКГЧернігівщина вже готується до наступного опалювального сезону

Чернігівщина вже готується до наступного опалювального сезону

Голова Чернігівської облдержадміністрації Володимир Хоменко доручив керівникам районів та облуправлінь затвердити план комплексних заходів з підготовки господарського комплексу і об'єктів бюджетної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2011-2012 років, інформує Офіційний веб-сайт обласної влади.

Голова Чернігівської облдержадміністрації Володимир Хоменко доручив керівникам районів та облуправлінь затвердити план комплексних заходів з підготовки господарського комплексу і об'єктів бюджетної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2011-2012 років, інформує Офіційний веб-сайт обласної влади.

Це доручення прозвучало 12 травня цього року під час розширеного засідання Колегії облдержадміністрації, на якому серед інших розглядалося питання про підсумки проходження опалювального періоду 2010-2011 років та підготовку до наступного - 2011-2012 років.

Як зазначив у доповіді начальник головного управління ЖКГ облдержадміністрації Віктор Геращенко, завдяки спільним заходам органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу, установ і організацій соціальної сфери, вдалося своєчасно підготувати об'єкти і мережі, розпочати і провести опалювальний сезон 2010-2011 років без серйозних зривів.

У період підготовчої компанії було комплексно підготовлено 7029 будинків, у тому числі 4850 житлових будинків комунальної власності. По основним видам ремонтних робіт у комунальному житловому фонді планові завдання виконано.

Упродовж минулого осінньо-зимового періоду джерела електро-, газопостачання та об'єкти тепло-, водопостачання та водовідведення працювали в штатному режимі.

Підприємствами паливно-енергетичного комплексу у 2011 році планується продовжити роботи з реконструкції та оновлення основного і допоміжного обладнання.

Однак, наголосив В.Геращенко, є ряд питань, без вирішення яких неможливо забезпечити належну підготовку та стале проходження опалювального періоду 2011-2012 років.

Перш за все, це забезпечення 100% розрахунків за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги.

Підприємствами теплоенергетики та котельнями промислових підприємств, які надають теплову енергію бюджетним установам та населенню, з початку 2011 року спожито природного газу на суму 224,1 млн. грн., сплачено 199,7 млн. грн. або 89,1%.

Загальний борг споживачів за відпущену електричну енергію з урахуванням боргів минулих років станом на становить 19,8 млн. грн.

Одним із факторів низького рівня розрахунків за спожиті енергоресурси та виконання підготовчих робіт є нестача обігових коштів у підприємств через несвоєчасне введення органами місцевого самоврядування економічно обґрунтованих тарифів.

Залишаються невирішеними проблеми на котельнях у ряді населених пунктах області. Перш за все, це встановлення індивідуального опалення, що ставить під загрозу подальший розвиток теплопостачання населених пунктів.

Із усіх проблемних питань утримання житлових будинків основним являється технічний стан покрівель, отже органам місцевого самоврядування слід збільшити асигнування із місцевих бюджетів на капітальний ремонт покрівель.

Зважаючи на це, голова ОДА підкреслив: на місцях необхідно чітко розібратись і вжити всіх заходів щодо забезпечення своєчасного проведення в повному обсязі ремонтних робіт, підготовки основного та допоміжного обладнання систем життєзабезпечення, в першу чергу теплових мереж житлових будинків та об'єктів соціальної сфери. Особливу увагу, аналізуючи прорахунки і помилки минулого опалювального сезону, слід приділити проблемним об'єктам, упереджуючи можливі негативні наслідки.

 
Коментарі (0)