ГоловнаСпецпроектиЧистимо зуби правильно

Чистимо зуби правильно

Красива посмішка та здорові зуби — турбота не стоматологів, а кожного з нас. Дотримуватись елементарних правил гігієни необхідно безпосередньо з дитячого віку. Як правильно доглядати за зубами та слизовою рота, розповідають провідні стоматологи України.

Напевно, ви знаєте, що чистити зуби необхідно двічі на день — вранці та ввечері. Перед їжею чи після неї — вибір за вами. Але якщо хочете почистити зуби до їжі, краще зробити це хоч би за 20 хвилин. Інакше смак пасти спотворюватиме смак страви.

Чистити зуби потрібно щонайменше 3 хвилин. Бажано рухати зубною щіткою зверху вниз, видаляючи залишки їжі та зубний наліт з міжзубного простору.

Якщо щітка оснащена тильною прогумованою стороною для чищення язика та щік, скористайтеся нею.

Вдень — зубна нитка

Обов'язково використовуйте флосс, щоб видаляти залишки їжі після обіду з міжзубного простору та якісно доочищення зубів після чищення вранці та ввечері. Зубна нитка добре видаляє все непотрібне там, де не впорається щітка.

Використовуйте ополіскувач

Обов'язково підберіть собі ополіскувач для порожнини рота. Він не лише дочищає, а й освіжає подих. Щоб вибрати правильний гігієнічний продукт, проконсультуйтеся зі стоматологом. Справа в тому, що різні ополіскувачі мають різні добавки, які можуть підійти чи ні.

Правильна зубна щітка

Її вибирають, по-перше, за розміром: дітям — дитячі, дорослим — дорослі, по-друге, за рівнем жорсткості щетини. Для чутливих ясен бажано вибирати максимально м'яку зубну щітку. Для нормальної слизової можна скористатися жорсткою або щіткою із щетиною середньої жорсткості. Відмінний варіант — електричні зубні щітки, які якісно очищають емаль, масажують слизову та запобігають відкладенню зубного каменю.

Правильно подібрана зубна паста

На сучасному ринку гігієнічних продуктів їх представлено безліч: профілактичні, лікувальні, відбілювальні. Яка саме потрібна вам, бажано проконсультуватися з лікарем-стоматологом.

Врахуйте, що зубна паста лише на 30% наповнює зубну емаль кальцієм та фтором. Недолік необхідно компенсувати раціоном. До нього бажано включати молочну продукцію, бобові, зелень.

Є й низка заборон

Щоб зберегти зуби міцними, красивими та здоровими, потрібно також дотримуватися низки рекомендацій.

  • У жодному разі не варто піддавати емаль впливу твердих предметів. Тобто не варто відкривати зубами пляшки, розгризати шкаралупу горіхів, намагатися відкусити волосінь та інші тверді предмети. Це загрожує тріщинами та сколами.

  • Ніколи не полощіть рот солодкими напоями. Це ж стосується кави та алкоголю. Солодку водичку краще пити через соломинку, щоб емаль менше контактувала з вуглеводами.

  • Не допускайте різких температурних перепадів у межах одного прийому їжі. Наприклад, гарячий суп та дуже холодний салат несприятливо впливають на зубну емаль.

Такі прості рекомендації допоможуть зберегти вашу усмішку неймовірно красивою, а зуби здоровими.

 
Коментарі (0)