ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГЦіна газу для населення зростає через недостатній власний видобуток - Ю.Вітренко

Ціна газу для населення зростає через недостатній власний видобуток - Ю.Вітренко

Ціна на природний газ для населення на умовах положення про накладення спеціальних обов'язків (ПСО) зросла через недостатній власний видобуток газу
Ціна на природний газ для населення на умовах положення про накладення спеціальних обов'язків (ПСО) зросла через недостатній власний видобуток газу. 
 
Про це написав на своїй сторінці у Фейсбук виконавчий директор групи НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.
 
“Якби було збільшено власний видобуток і було підвищено рівень енергоефективності, то ціна на газ не зросла, а знизилася б”, — написав Юрій Вітренко. 
 
Так він пояснив підвищення ціни на газ для населення на 28,6 відсотка до 5,5 тисячі гривень за тисячу кубометрів на січень 2020 року.
 
Зі слів Юрія Вітренка, за умови збільшення власного видобутку газу та підвищення рівня енергоефективності в 2020 році Україна могла б почати експортувати газ, а не продовжити імпортувати, що сприяло би зниженню ринкової ціни газу. “Ось так ми і розплачуємося за некомпетентність і корупцію”, — підсумував він.
 
Нагадаємо, у січні 2020 року оптова ціна на природний газ для потреб населення, виробників тепла та інших захищених споживачів, яким НАК «Нафтогаз України» постачає газ в рамках спеціальних обов’язків (ПСО), складе 5 500 грн за тисячу кубометрів (без врахування ПДВ, націнки газзбутів та витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами). Це на 12% менше, ніж у січні 2019 року.
 
Споживачам, які хочуть отримувати газ за ціною, що буде змінюватися щомісяця до кінця опалювального сезону в залежності від ринкових обставин, необхідно з 10 по 24 грудня звернутися до своїх регіональних збутових компаній.
 
Споживачі, які хочуть купувати газ за фіксованою ціною з 1 січня 2020 року до кінця сезону, не мають нікуди звертатися чи вносити передплату – для них з 1 січня автоматично почне діяти гарантована ціна.
 

Обидва механізми – щомісячної та гарантованої ціни – відповідають вимогам МВФ. Згідно з міжнародними зобов’язаннями, з 1 січня 2020 року Україна переходить на ринкове ціноутворення на газ для побутових споживачів в рамках ПСО. Це означає, що оптова ціна для побутових споживачів має відповідати ринковій ціні для комерційних споживачів. 

 
Коментарі (0)