ГоловнаНовини ЖКГМістобудуванняНові ДБН: «жовті лінії» обмежують забудову задля безпеки при можливому руйнуванні будівель

Нові ДБН: «жовті лінії» обмежують забудову задля безпеки при можливому руйнуванні будівель

Мінрегіон оновлює ДБН «Планування і забудова територій». Ввівши норму «жовтих ліній», які повинні обмежувати забудову для безпеки при можливому руйнуванні будинків
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства оновлює державні будівельні норми.
 
Згідно з новими ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій”, які вступили в дію з 1 вересня, введено норму щодо «жовтих ліній», які мають обмежувати забудову задля безпеки при можливому руйнуванні будівель, повідомляє прес-служба міністерства.
 
Тепер в генеральних планах населених пунктів і в детальних планах територій обов’язково повинні бути розділи по лініях обмеження. «Жовті лінії» — обмеження забудови з метою безпеки, щоб при можливому руйнуванні будівлі не постраждали інші споруди і не були перекриті шляхи евакуації.
 
Лінії визначаються за принципом: чим ближче до евакуаційних шляхів знаходиться будівля, тим нижчою за висотою вона має бути.
 
Згідно з ДБН, «жовті лінії» обмежують зони можливих завалів житлових, громадських, промислових та інших будівель і споруд, розміщених вздовж магістральних вулиць сталого функціонування, по яких проводиться евакуація населення в особливий період та підтримується транспортне забезпечення виконання рятувальних і невідкладних аварійно-відновлювальних робіт.
 
Такі лінії обмеження забудови мають визначатися при розробленні документації з просторового планування для категорованих населених пунктів – що мають особливу важливість при цивільному захисті (на території яких розміщені суб’єкти господарювання, що мають важливе економічне і стратегічне значення для економіки і безпеки держави та становлять небезпеку для населення і територій у зв’язку з можливістю радіоактивного, хімічного забруднення чи катастрофічного затоплення).
 
ДБН «Планування і забудова територій» були розроблені на заміну попередніх будівельних норм, що регулюють містобудування, які діяли ще з 1992 року.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.  

 
Коментарі (0)