ГоловнаКолонкиТарифи ЖКГДержфінінспекція: законності обґрунтування підвищення цін на тарифи немає

Держфінінспекція: законності обґрунтування підвищення цін на тарифи немає

Фактично не був проведений аналіз формування собівартості та основних витрат з боку житлово-комунальних господарств.
Державна фінансова інспекція провела моніторинг і аналіз всіх рішень органів місцевого самоврядування щодо підвищення тарифів на роботи та послуги, які сталися з січня 2012 року. При цьому фактично ні в одних матеріалах не знайдено законності обгрунтування підвищення цін на тарифи. Рішення інспекції коментує голова Державної фінансової інспекції Петро Андрєєв.
 
«Фактично не був проведений аналіз формування собівартості та основних витрат з боку житлово-комунальних господарств. Складається враження, що керівники житлово-комунальних господарств, вважають свою діяльність і роботу в цих підприємствах як власний бізнес. У них одне завдання: як більше заробити грошей і на кому», - заявив Андрєєв, якого цитує прес-служба відомства.
 
Згідно з отриманою інформацією, підвищення тарифів на житлово-комунальне господарство сталося в основному в Житомирській області, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Полтавській, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській, Миколаївській, Харківській та Херсонській областях.
 
Так, наприклад, Чуднівська районна держадміністрація Житомирської області збільшила тарифи з водопостачання більше, ніж на 100% (з 3,43 до 6, 96 грн), і на 80% з водовідведення (з 10,44 до 18,72 за один кубометр).
 
З найбільшим показником збільшення тарифів на житлово-комунальні послуги відзначилася Харківська область. Наприклад, Люботинська міська рада збільшила тариф на водопостачання аж на 300%. Жодного документу, що підтверджує, з чого вони склали свої витрати для того, щоб вийти на тарифи. Обгрунтування у всіх одне: тарифи не покривають витрати житлово-комунального господарства. І фактично розтрати в електромережах, мережах теплопостачання, водопостачання лягають на плечі наших громадян.
 
Збільшення тарифів в Харківській області на опалення відбулося на 270% у розрахунку на одну гігакалорію, послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій - на 185% для багатоповерхових будинків.
 
Краснопавлівська селищна рада: послуги з водопостачання та водовідведення збільшено на 110%, водопостачання збільшилося з 3,50 до 7,37 грн.
 
Не відставала також у підвищенні тарифів і Черкаська область за тарифами на водопостачання та водовідведення. Так, Гельмязевська та Софіївська селищні ради підняли тарифи майже на 200%.
 
Відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради Івано-Франківської області про будинкові території на послуги з утримання будинків, споруд, прибудинкових територій в Івано-Франківській області вперше затверджені будинкові тарифи, в тому числі і граничні тарифи на послуги з утримання будинків, споруд, які істотно збільшилися, більш ніж на 580 будинків тарифи збільшилися у два рази, при тому, на території одного і того ж району тарифи відрізняються в рази. У Полтавській області тарифи на послуги з утримання будинків, споруд, прибудинкових територій збільшені на 50% в категорії року, а в Лубнах, Карлівці та Полтаві - в 1,5 рази.
 
У відповідності з усіма повноваженнями, які надані фінансовій інспекції, ми всю інформацію надали в Мінрегіон і підготували пропозиції по всім міським, селищним, районним радам провести ревізію, зробити відповідні розрахунки щодо обгрунтованості тарифів, розрахунки за собівартістю, і вже за результатами ревізії, щоб можна було прийняти відповідні рішення, в тому числі і кадрові, які вже прийме Кабінет міністрів на своєму засіданні.
 
Коментарі (1)