ГоловнаНовини ЖКГДержгірпромнагляд впроваджує особливий режим контролю у вугільній промисловості України

Держгірпромнагляд впроваджує особливий режим контролю у вугільній промисловості України

Інспектори, які контролюють дотримання законодавства у вугільній галузі, протягом наступного місяця виконуватимуть свої обов'язки в особливому режимі.Про це повідомив Голова Державної служби гірничого нагляду і промислової безпеки Олександр Хохотва під час наради з інспекторами Донецького та Лугансь

Інспектори, які контролюють дотримання законодавства у вугільній галузі, протягом наступного місяця виконуватимуть свої обов'язки в особливому режимі.

Про це повідомив Голова Державної служби гірничого нагляду і промислової безпеки Олександр Хохотва під час наради з інспекторами Донецького та Луганського гірничих округів та керівництвом тер управлінь, інформує прес-служба відомства.

Особлива увага під час здійснення цього заходу приділятиметься дотриманню пилогазового режиму, правил безпеки під час проведення струсного підривання, дотримання паспортів кріплення вибоїв тощо.

«Сьогодні інспектор з питань шахтної безпеки – це людина номер один. Він отримує щонайширші права відповідно до Конвенцій міжнародної організації праці. Головний документ – це припис спеціаліста нашого наглядового органу. У разі виявлення порушень інспектор може, і повинен, зупиняти роботу підприємства, за яким відтепер буде закріплений. Сьогодні всі інспектори виходять з кабінетів і йдуть «на фронт», тобто в шахти», - наголосив Голова Держгірпромнагляду.

Лише з початку поточного року на українських шахтах смертельно травмовано 108 гірників, більшість із них загинули під час вибухів газу та вугільного пилу. На нараді було розглянуто обставини аварій на шахтах «Родинська» ДП «Красноармійськвугілля», «Суходольська-Східна», ім.Бажанова ДП «Макіїввугілля» та «Краснокутська» ДП «Донбасантрацит».

Аналіз причин трагедій, що сталися на шахтах Донбасу в липні-серпні свідчить, що у більшості випадків до аварій та загибелі людей призвели саме порушення вимог безпеки, недотримання технології ведення робіт, тобто більшість причин – організаційні. До того ж нещасні випадки сталися на шахтах як державної, так і приватної власності, що свідчить про неефективне функціонування системи управління охороною праці в галузі.

Рішення про впровадження надзвичайного стану під час проведення особливо небезпечних робіт на вуглевидобувних підприємствах ухвалено і Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, відомчий і державний нагляд мають діяти спільно.

Голова Держгірпромнагляду нагадав, що найближчим часом стан охорони праці у вугільній галузі розглядатиметься на засіданні Кабінету Міністрів України, де, серед інших, буде порушене питання отримання гірничотехнічними інспекторами підземного стажу і збільшення заробітної плати.

 
Коментарі (0)