ГоловнаНовини ЖКГДля проведення реформи ЖКГ потрібні прозорі тарифи – Кучеренко

Для проведення реформи ЖКГ потрібні прозорі тарифи – Кучеренко

У четвер, 7 липня, Верховна Рада прийняла законопроект № 8217 («Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення деяких норм Податкового кодексу України) від 12.03.2011 р. – ред.), яким підприємства паливно-енергетичного комплексу (ПЕК) звільн

У четвер, 7 липня, Верховна Рада прийняла законопроект № 8217 («Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення деяких норм Податкового кодексу України) від 12.03.2011 р. – ред.), яким підприємства паливно-енергетичного комплексу (ПЕК) звільняються від податку на прибуток у межах фактичних витрат на капітальні інвестиції та інших витрат. Свою думку з приводу прийнятого законопроекту ІА «Україна Комунальна» висловив екс-міністр з питань ЖКГ Олексій Кучеренко.

«З одного боку я не можу його не підтримати, але з іншого боку, на превеликий жаль, як і до багатьох інших законопроектів у мене до нього є зауваження, - повідомив О.Кучеренко. - По-перше, підприємства теплокомуненерго є свідомо, планово збитковими. І потенційно отримати кошти за цим Законом на сьогодні практично немає можливості. По-друге, здивування викликає формулювання «виключно інвестпрограми, схвалені НКРЕ».

Екс-міністр переконаний, що ці проекти і програми розвитку мусять затверджувати місцеві органи влади, але узгоджуватись, безумовно, вони мають з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Саме в такий спосіб буде досягатися вплив центрального органу влади, який відповідає за політику в цій ситуації, і буде видно відповідальність власників підприємств, якими на сьогодні є муніципалітети.

Крім того, О.Кучеренко зазначив, що найближчим часом буде переформатоване керівництво всіх регуляторів і буде створюватись окремий регулятор. Саме тому треба очікувати певних змін в політиці цього органу.

«Проте не стільки нам сьогодні треба зосередитись на кадрових призначеннях, і на тому, хто призначає цих членів, скільки зрозуміти: якщо не буде втілена в життя процедура публічного, прозорого, абсолютно економічно й політично незалежного обговорення тарифів, яка виключає будь-які таємниці у природних монополістів, комерційні таємниці і все таке інше. Якщо ця процедура буде закритою і незрозумілою для суспільства і експертів, то все одно ніякого результату не буде отримано, бо не буде головних регуляторних принципів природних монополій – дотримання прозорості тарифів» - проінформував О.Кучеренко.

 
Коментарі (0)