ГоловнаНовини ЖКГАльтернативна енергетикаДніпру загрожують тонни токсинів

Дніпру загрожують тонни токсинів

Грандіозний екологічний скандал розгорівся в Нікополі, де всього в декількох десятках кілометрів від міської межі «чорні копачі» у пошуках металобрухту розривають найбільший в регіоні полігон побутових відходів (близько 15 га), який був офіційно закритий 4 роки тому. Екологи б'ють на спо

Грандіозний екологічний скандал розгорівся в Нікополі, де всього в декількох десятках кілометрів від міської межі «чорні копачі» у пошуках металобрухту розривають найбільший в регіоні полігон побутових відходів (близько 15 га), який був офіційно закритий 4 роки тому. Екологи б'ють на сполох, стверджуючи, що десятки тонн продуктів розкладання побутових відходів, які за токсичністю не поступаються ціаністому калію (1,2 грама цієї речовини може вбити людину, вагою 70 кг), повинні бути законсервовані в землі щонайменше 5 років, а зараз вони потрапляють в атмосферу, ґрунтові води і акваторію Каховського водосховища, а потім стікають до Нікополя, пише г. «Сегодня».

А нещодавно «чорні копачі» перейшли на промислові масштаби видобутку (на полігоні з'явилися 4 екскаватора), ділки навіть почали викуповувати землі сусіднього дачного селища, щоб розширити вже і без того гігантський котлован в 2,6 га.

Міська міліція 13 травня порушила кримінальну справу за фактом безгосподарного використання земель, що призвело до зниження їх родючості (загрожує ув'язненням до 2-х років), але фігуранти справи поки не встановлені. «Незаконна діяльність припинена, зараз ми встановлюємо, хто саме там видобував метал. Справу порушили відразу після звіту обласної екологічної інспекції, яка встановила, що ділки розгорнули на полігоні діяльність ще в 2008 році. Навіть підрахований збиток - 48 тис. грн», - повідомив начальник сектору дізнання місцевого міськУВС Олександр Каряка.

Одночасно місцеві екологи кажуть, що намагаються вирішити проблему полігону вже 8 років! «То інспекція з міськради приїжджає на полігон і приголомшливим чином нікого там не знаходить, то інспекція з області оштрафувала там на 20 тис. якусь фірму «Камелія», але фірма пропала, не заплативши штраф. Судячи з усього, за цим «виробництвом» стоять одні й ті ж люди, які прикриваються підставними особами», - обурюється місцевий еколог Юрій Бабінін і додає, що металобрухту на полігоні дуже багато, адже туди протягом декількох десятків років вивозили відходи з Нікопольського Південнотрубного заводу. Однак крім відходів виробництва та побутового сміття туди звозили і трупи тварин!

Занепокоїлася проблемою і міська влада Нікополя. «За попередньої влади (у місті новий мер, - авт.) на цей полігон і не дивилися! Тому ділки і розперезалися. Зараз же піднявся такий резонанс, що, я думаю, винних знайдуть. Ситуацію посилює і те, що на території полігону поховані бійці отамана Махна, які померли від тифу! Але ніхто вже й не пам'ятає, в якому місці вони поховані точно!»- розповів голова комісії міськради з питань земресурсів Олександр Рибаков.

«Після слідства ми або своїми силами, або з допомогою обласної влади проведемо рекультивацію полігону (засиплемо його шаром землі по всім санітарним нормам і посадимо зелень). Хочемо забрати ділянку в комунальну власність міста», - додав він.

 
Коментарі (0)