ГоловнаПублікаціїТарифи ЖКГДо кінця року в країні діятимуть фіксовані тарифи на різні види послуг

До кінця року в країні діятимуть фіксовані тарифи на різні види послуг

До кінця зимового періоду ціни на електроенергію не зростатимуть. Але з 1 січня 2024 року ціна можливо зросте на 15%, що становить приблизно 3 гривні за один кіловат-годину.
До кінця року в Україні діятимуть фіксовані тарифи на різні види послуг через дію воєнного стану в країні. Найближчих перерахунків варто очікувати вже в січні, а до того ціни залишаться фіксованими.
 
Єдиний фіксований тариф на електроенергію, який зараз діє в Україні — це 2,64 гривні за кіловат-годину. Даний тариф застосовується для всіх побутових споживачів, незалежно від того, чи є у них електричне опалення, чи мають вони пільговий статус і де вони проживають.
 
Тарифи на опалювальний сезон залишаються без змін. Субсидії продовжать автоматично. Всім, хто у вересні отримував субсидію, не потрібно звертатися з новою заявою на опалювальний сезон.
 
До кінця зимового періоду ціни на електроенергію не зростатимуть. Але з 1 січня 2024 року ціна можливо зросте на 15%, що становить приблизно 3 гривні за один кіловат-годину.
 
Також відбудуться зміни у цінах на передачу електроенергії:
 
Компанія "ДТЕК Київські електромережі" встановить нові тарифи для користувачів та операторів систем зберігання енергії:
  • для I класу напруги – 200,35 гривень за мегават-годину (без ПДВ);
  • для II класу напруги – 785,53 гривень за мегават-годину (без ПДВ).
Отже, з 1 січня 2024 року тариф на передачу послуг від НЕК "Укренерго" може збільшитися до 592,89 гривень за мегават-годину за рішенням НКРЕКП.
 
Тарифи на тепло:
 
У грудні 2023 року ціни на газ для споживачів, а також список компаній, які його постачають, залишаться незмінними.
 
НАК "Нафтогаз України", яка постачає газ для 98% домогосподарств, встановила тариф на газ з 1 травня 2023 року. Вартість газу за фіксованим тарифом складає 7,96 гривень за кубометр. Ця ціна для населення залишиться незмінною, принаймні до 30 квітня 2024 року.
 
Крім того, ціна на газ для виробників тепла, що забезпечують населення, а також бюджетні установи залишається на рівні 7 420 гривень та 16 390 гривень відповідно, за тисячу кубометрів, з урахуванням ПДВ.
 

Тарифи на водопостачання та водовідведення не зміняться.  

 
Коментарі (0)