ГоловнаІнтерв’юДо кінця року в Києві демонтують ще 2 тис. МАФів

До кінця року в Києві демонтують ще 2 тис. МАФів

Як взагалі приймається рішення щодо того, чи залишити МАФ, чи знести? Основна функція Головного управління контролю за благоустроєм - контрольна. На сьогодні ми є єдиним оператором на демонтаж малих архітектурних форм, якщо вони стоять з порушенням чинного законодавства. Демонтаж проходить шляхом

Як взагалі приймається рішення щодо того, чи залишити МАФ, чи знести?

Основна функція Головного управління контролю за благоустроєм - контрольна. На сьогодні ми є єдиним оператором на демонтаж малих архітектурних форм, якщо вони стоять з порушенням чинного законодавства. Демонтаж проходить шляхом створення комісії по демонтажу, в ній приймають участь громадськість, депутатський корпус і спеціалісти відомств, які фахово можуть сказати, є порушення чи немає.

Головне управління архітектури та дизайну уже розпочало роботу по підписанню пайової участі з тими підприємцями, які на сьогодні працюють, але у них неповна документація, в зв’язку з тим, що хтось з них не встиг переоформити договірні відносини, а хтось не довів їх до кінця. Якщо фахівці кажуть про те, що кіоск може стояти на тій чи іншій території, то з даним підприємцем підписується пайова угода, щоб він там працював, і надається час на оформлення документації. Це ще раз підтверджує лояльне ставлення влади до підприємців, бо ми розуміємо, що такий вид бізнесу дає можливість утримувати сім’ї - і на це теж треба зважати. Але на сьогодні ми повинні чітко розуміти, що ми проживаємо в столиці України, готуємося до Євро-2012, і такий стан, який на сьогодні є в галузі підприємницької діяльності по малих формах, не повинен бути.

Яким чином ви їх контролюєте, адже вони нахабно все встановлюють, говорячи, що їх «кришують» депутати Київради, які мають по 20-30 кіосків і здають їх в оренду за 20 тисяч доларів на літо?

У Києві таких споруд на сьогодні 12-13 тисяч. Ми кожного дня збираємо комісію, започаткували президію при комісії, до якої увійшла прокуратура, міліція, МНС - на предмет того, щоб ці органи нам допомагали в реалізації мети. При демонтажу нам ще й опір чинять, сам демонтаж не завжди проходить толерантно. На сьогодні Олександр Попов (голова КМДА – ред.) поставив чітку задачу і звернувся до правоохоронних органів, щоб ми працювали в одному ключі. Управління архітектури працює на предмет місць, куди їх можна переставити, а у нас сьогодні пріоритет – півторакілометрова зона навколо НСК «Олімпійський». Ми реагуємо на кожну заяву мешканців, але демонтаж одного кіоска - не безкоштовна місія, він коштує бюджету в 6 тис. грн.

Де були контролюючі органи, коли ці 13 тисяч МАФів встановлювали?

Свого часу, мабуть, була безконтрольна ситуація, на сьогодні вона контрольована. Одразу перенести 13 тисяч в інше місце фізично неможливо, але ми працюємо за графіком. Ще цей рік не закінчився, а ми вже знесли 1200 МАФів.

А скільки з’явилося нових?

Є ще й це питання. Зараз працюємо в жорсткому режимі разом із міліцією та прокуратурою по виявленню порушників. Якщо ставиться МАФ без документів, то головне, щоб він не почав торгувати. Допрацювалися до того, що тепер треба наводити порядок.

Скільки ще МАФів буде знесено до кінця року? Яка ситуація по ринку на станції метро «Лісова»? Де ще відбудеться подібне масштабне «прибирання» найближчим часом?

Ми сьогодні працюємо за протоколом об’їзної наради Управління надзвичайних ситуацій, які проїхали з фахівцями по станціях метро і визначили ті МАФи, що встановлені із порушенням ДБНів. На сьогодні вже є адреси - і ми починаємо демонтувати. Перш за все, йдеться про півторакілометрову зону навколо НСК «Олімпійський» та 20-тиметрову - навколо входів та виходів до станцій метро. Ми переходимо на Лівий берег, потім повертаємось знову на Правий.

Ми сподіваємось, що при винесенні відповідних приписів, левова частка підприємців, які встановили свої МАФи з порушенням, демонтують їх самостійно. На сьогодні вже проводиться роз’яснювальна робота - і підприємці розуміють, що якщо ми самі демонтуємо МАФ, то перевеземо та поставимо його під охорону, і підприємець його вже не забере, поки не сплатить усі наші витрати. Тож підприємець зараз сам готовий демонтуватися, але він заздалегідь має бути сповіщений про те, що його МАФ стоїть з порушенням.

Якщо брати в цілому із 13 тис. МАФів, то третина з них стоїть без жодного документа, частина - з документами Київської міської влади, а частина – з документами районної ради. От і вийшла така ситуація, що всі надавали дозволи, але ніхто не контролював. Думаю, що до кінця року ми демонтуємо ще 2 тис. МАФів.

У Києві катастрофічно не вистачає урн для сміття. Їх немає навіть недалеко від Хрещатика - вздовж вулиці Інститутської. Як вирішується це питання?

Я не погоджуюсь із тим, що урн немає. Інша річ, що їх недостатньо. Але сміття – дуже хвороблива для мене тема, бо велику роль у цьому питанні відіграє ще й ментальність людей. Сміття на нас з неба не падає, ми самі собі кидаємо його під ноги, а потім маємо претензії до тих організацій, які його прибирають. Сміття потрібно складати там, де воно має бути. Ми будемо виходити з проханням до Олександра Попова виступити з ініціативою до законодавців та збільшити штраф для тих, хто смітить в місті Києві. Якщо в Європі автомобіль заїде на «зелену зону», то через 5 хвилин на його склі висітиме штраф у 500 і більше євро. Якщо з вікна автомобіля хтось викидає недопалок, то із сусіднього авто одразу сповіщають про це поліцію - і цю машину зупиняють. Це і є наведення порядку. Так, влада має забезпечити всі можливості для того, щоб було куди викидати сміття, але водночас має бути здійснена жорстка політика по штрафам. Бо скільки не став баків для сміття, людина все одно кидатиме все під бордюр. Дітей потрібно навчати не смітити, а дорослих вже доводиться виховувати штрафом.

Яка ситуація біля річки Либідь? Там на території, куди взимку мають вивозити сніг, зараз утворилося сміттєзвалище. Якщо спіймаєте порушників, яке їм загрожує покарання?

Наші інспектори кожного дня фіксують подібні порушення. Робимо фотофіксації, відправляємо їх в райони, потім інспектуємо. Якщо є порушення і визначений балансоутримувач цієї території, складаємо протокол. Для юридичної особи штраф становить від 850 до 1 700 грн, для фізичної – від 340 до 1 360 грн.

Записав Олег Гриник спеціально для ІА «Україна Комунальна»

 
Коментарі (0)