До зими готові!.. Але лише на папері

Підготовка по суті Мета підготовки будинку до опалювального періоду до неможливого проста: потрібно забезпечити справність технічного обладнання будинку, перевірити дотримання усіх санітарних вимог – інакше тепло просто не буде доходити до мешканців. По закінченні минулого опалювального періо

Підготовка по суті
Мета підготовки будинку до опалювального періоду до неможливого проста: потрібно забезпечити справність технічного обладнання будинку, перевірити дотримання усіх санітарних вимог – інакше тепло просто не буде доходити до мешканців.

По закінченні минулого опалювального періоду постачальниками послуг (теплопостачальними підприємствами) було зроблено опис виявлених недоліків у роботі внутрішньобудинкових систем центрального опалення, а також намічено обсяг потрібних ремонтних робіт для уникнення проблемних ситуацій у новому опалювальному сезоні. Споживачам (ЖЕК, КРЕП, ОСББ) були надані рекомендовані листи зі вказаним переліком заходів: ремонтно-профілактичні роботи запірного обладнання, промивка системи опалення, виконання гідравлічних випробувань зі стислим повітрям у присутності постачальника послуг, оновлення теплової ізоляції, налагодження системи теплопостачання.

За правилами підготовки житлових будинків до нового опалювального сезону, теплопостачальним підприємствам до 25 вересня споживачі повинні були надати акти готовності, проте перед цим будинки мали пройти перевірку на виконання усіх вимог зазначених правил. За результатами цієї перевірки були виявлені недоліки, які мали бути усунені КРЕПами та ЖЕКами у міжопалювальний період. У міськвиконкомі існує комісія, яка має право прийняти рішення – готовий чи не готовий будинок до опалювального сезону. Споживач повинен оформити паспорт готовності будинку, який у свою чергу також оформлює і постачальник, окремо виносячи всі зауваження з приводу того чи іншого недоліку. Звичайно ж, всі КРЕПи підтвердили у всіх дев'яти пунктах, що в їх будинках все працює і знаходиться у задовільному стані.

Та чи так воно все радісно насправді?

Побачене на власні очі
Ми побували у декількох проблемних багатоквартирних будинках задля з'ясування їх справжнього стану та з метою перевірити, чи дійсно будинки готові до початку опалювального періоду. Перелік відвіданих будівель зазначено нижче:

- вул. Пацаєва, 10;
- вул. Попова, 13, корпус 1;
- вул. Попова, 9, к.1;
- вул. Попова, 7, к.1;
- вул. Маршала Конєва, 15;
- пр. Університетський, 27;
- вул. Глинки, 6;
- вул. Жовтневої революції, 33, к.2;
- вул. Жовтневої революції, 27, к.3;
- вул. Бєляєва, 5, к.1;
- вул. Бєляєва, 7, к.2.

Відповідальні за ці будинки: ЖЕК № 7, 10, КРЕП № 3, ОСББ «Фіаніт».


11

1. ЖЕКи лише продовжують підвищувати квартплату, а послуг у повному обсязі не надають

Побачене виправдало усі очікування – прикро, що саме найгірші. Лише одне словосполучення «опалювальний сезон» викликало у мешканців будинків бажання висловити все невдоволення як житлово-комунальними послугами, за які вони сплачують чималі гроші, так і роботою експлуатаційних компаній в цілому.

Наприклад, у будинку по вулиці Попова, 13 існують неабиякі проблеми з каналізацією: пробита труба не тільки утворила болото й багнюку у всьому підвалі (де розташовані основні інженерні комунікації), та ще й «аромат» розноситься далеко за межі будівлі. Жителі робили ремонт у під'їздах за власний рахунок. Кажуть, від ЖЕКу допомоги ніякої, скільки не звертайся!

22. Пробита труба не тільки утворила болото й багнюку у всьому підвалі

До речі, мешканці майже всіх вищевказаних будинків скаржаться на те, що ЖЕКи лише продовжують підвищувати квартплату, а послуг, за які отримують гроші від кіровоградців, у повному обсязі не надають. Так, найняти двірника – це, звичайно, добре, а що казати про звичайнісіньку лампочку над вхідними дверима або повне освітлення будинку? Люди платять гроші, а у кінцевому рахунку самі організовуються і виконують роботу комунальників.

Будинок по пр. Університетському, 27 у свою чергу досить популярний для викрадачів... труб. Одна з мешканок будинку розповідає: «За останній місяць вже два рази викрадали труби. Останнього разу аж у трьох під'їздах винесли декілька труб, а вони ж немаленькі – кожна по два з половиною метри. Ми зверталися по допомогу у ЖЕК, просили, аби повідомили про це в міліцію, хай би якусь охорону поставили патрулювати вулицю. Комунальне господарство міськвиконкому виділило гроші – труби замінили, але кого це зупиняє?».

Та якби ж це було єдиною проблемою мешканців: хоч вони за свої кошти зробили освітлення у будинку, воно може стати непотрібним – дуже сильно протікає дах. Уся вода, яка надходить у покрівлю під час дощу, попадає на щитки, а у багатьох мешканців встановлені електричні системи опалення. Мешканці п'ятого поверху навіть підкладають на підвіконня розрізані навпіл пластикові пляшки, аби воду збирати. Кажуть, міськвиконком гроші виділив, та коли почнуться ремонтні роботи – ніхто не знає...

3

3. Мешканці підкладають на підвіконня розрізані навпіл пластикові пляшки, аби збирати воду

Жахи темних підвалів
До підвалів та каналізаційних труб у ЖЕКів руки ніяк не дійдуть – це факт. Нашому кореспонденту навіть вдалося зазирнути у найпотаємніші місця житлових будинків. Те, що там відбувається на сьогоднішній день, одним словом не описати. Якщо на павутиння та бруд, на який натикаєшся усюди і скрізь, ще можна заплющити очі, то стан запірно-регулюючої арматури та труб відверто лякає. І це характерно майже для всіх підвальних приміщень будівель – підвали просто затоплені фекальними стоками, що перешкоджає комунальникам своєчасно проводити профілактично-налагоджувальні роботи на вузлах управління та робити капітальний ремонт регулюючої арматури на стояках, з частковою їх заміною.

4

 

Теплоізоляція труб знаходиться прямо-таки в жахливому стані, проводка стирчить назовні з усіх отворів, ледве просохла земля біля самого входу в підвал просідає під вагою людського тіла. Також наявна велика кількість сміття – аж до пластикових пляшок, вкинутих в отвори підвальних стін - які, до речі, теж повинні бути закриті до початку опалювального сезону.

54. Стан запірно-регулюючої арматури та труб відверто лякає

А, між іншим, десять метрів неізольованих трубопроводів в підвальному приміщенні призводять до втрат теплової енергії від 0,6 до 1% по житловому будинку. Накип та бруд на внутрішніх поверхнях трубопроводів опалювальної системи товщиною 1 мм призводять до перевитрат палива від 1 до 1,2%. А тим, хто розважається, б'ючи віконне скло на сходових клітках, цікаво буде дізнатися, що незачинені двері і розбите скло знижують температуру на 60-70%.


6
5. Отвори підвальних стін теж повинні бути закриті до початку опалювального сезону

Що ж, не все так райдужно, як розповідають представники ЖЕКів та КРЕПів. А вже починає холоднішати – і люди сподіваються, що до зими їхні батареї будуть теплими, а сморід з каналізації не зустрічамиме при вході в під'їзд.

Марина Медведєва, спеціально для ІА «Україна Комунальна».

 
Коментарі (0)