ГоловнаНовини ЖКГАльтернативна енергетикаДрова в Україні здорожчали майже вдвічі

Дрова в Україні здорожчали майже вдвічі

Лісові господарства заготовили дров вдвічі менше потреби, але ціни злетіли

 

Ціни на дрова — вищі у два рази порівняно з 2021 роком. Причини різкого подорожчання не лише у недостатніх темпах заготівлі і високому попиті в середині країни, але і в експорті в ЄС, який страждає від високих цін на енергоресурси.

Для України потреба у дровах оцінюється приблизно у 5,5 млн метрів кубічних. Загалом на кінець вересня було заготовлено вдвічі менше - 2,3 млн метрів кубічних.

Через військові дії та окупацію заготівля деревини в Україні суттєво обмежена. Зокрема, там, де тривають бойові дії чи нещодавно звільнили території,— це Житомирщина, Чернігівщина та Київщина, лишається ризик замінування. Тому виросло навантаження на лісництва в інших регіонах. Наприклад, в Івано-Франківській області попит виріс вдвічі, у Волинській – у 2,5 раза.

У 2021 році в Україні спожили 3,5 млн кубометрів дров.

Дрова діляться на три категорії: тверді дрова, які є найякіснішими, дрова середньої породи та м'яко листяні.

Тепло, що виділяється при згорянні дров, залежить від породи дерева і вологості деревини. Вологість знижує теплотворення дров, оскільки випаровувана вода забирає частину теплової енергії.

Якщо дивитись публічні закупівлі дров, ціни насправді виросли набагато більше. Ми порівнювали закупівлі дров у системі Prozorro у 2021 та 2022 роках. За договорами дрова за останній рік подорожчали для держустанов на 30-60%.

Дрова цього року на таких самих умовах ця структура МОЗу закуповувала вже у вересні за 1128 грн/м3 та 1200 грн/м3, у жовтні – за 1350 грн/м3.

 

 

 
Коментарі (0)