ГоловнаКоментаріДруга стратегічна помилка Віктора Януковича

Друга стратегічна помилка Віктора Януковича

...Президент звільнив з посади голову Севастопольської міської державної адміністрації Валерія Саратова. Сталося це за підсумками розширеного засідання уряду з питань тарифів на житлово-комунальні послуги.На засіданні кілька разів підкреслювалося, що в Севастополі тариф на тепло виріс утричі. А Пр

...Президент звільнив з посади голову Севастопольської міської державної адміністрації Валерія Саратова. Сталося це за підсумками розширеного засідання уряду з питань тарифів на житлово-комунальні послуги.

На засіданні кілька разів підкреслювалося, що в Севастополі тариф на тепло виріс утричі. А Прем'єр-міністр навіть прямо висловився, коли забракло аргументів, що це призвело до падіння рейтингу Президента і правлячої партії.

Як міський голова, який щоденно займається питаннями теплопостачання, мушу визнати, що тема Севастополя більше двох років не давала мені спокою. Річ у тім, що ми максимально зменшували собівартість тепла в місті. І вийшли, по суті, на найнижчу ціну в Україні серед подібних міст. Нижчий тариф був хіба в Севастополі. І причина проста - Севастополь тримав тариф у 4-5 разів нижчий за собівартість за рахунок величезних дотацій з державного і місцевого бюджетів. Провина Саратова лише в тому, що він буквально зрозумів вимогу Президента і уряду зробити тарифи економічно обґрунтованими.

Як учасник вчорашнього засідання можу стверджувати - Саратов був ЄДИНИМ виступаючим, який чітко розумів, про ЩО він говорить. А головне - він знає, ЩО РОБИТИ в майбутньому і навіть вже почав діяти. Всі інші намагалися в той чи інший спосіб сподобатися Президенту. Часто не вгадували.

В чому ж помилка? І чому стратегічна?

Багато людей, в тому числі і не прихильників Віктора Федоровича, мали надію, що Президент готовий здійснити справді необхідні реформаторські, хоч і непопулярні, кроки заради майбутнього розвитку України. В нього для цього було все: повноваження Президента, уряд, більшість у парламенті, вертикаль виконавчої влади і, головне, віддаленість найближчих виборів. Він навіть декларував подібні наміри.

Вчора Янукович став на шлях Тимошенко. Реформи - ніщо, головне - рейтинги!

Я - виборна особа. Я й сам постійно слідкую за рейтингами. І в мене після підвищення тарифів рейтинг часто падав до 15-19%. Але через кілька місяців безперебійного теплопостачання чи ремонтних робіт у під'їздах рейтинг повертався на «свої» 40-45%.

Ми проклинаємо стоматолога, який копирсається у нашому зубі, але через два дні, коли біль вщух, і ми вільно жуємо, ми відчуваємо до нього безмежну вдячність.

На жаль, вчора Президент продемонстрував своїй команді, що заради рейтингу готовий здати будь-кого. Не звільнити за погану роботу, за корупцію, а за тимчасове падіння рейтингу.

Це означає, що знову повертається популізм, загравання за рахунок бюджету, відкладення на невизначений строк непопулярних реформ... Скоро парламентські вибори, далі - президентські... Чи буде після них більшість?...

І ще одне. Важливе. При таких «розправах» команда перестає бути командою. Кожен за себе. Хто більше процентів намалює...

Шкода. Справді, дуже шкода втраченого шансу.

P.S. Перша стратегічна помилка Віктора Януковича була, коли він відсторонив від себе мерів міст. За майже півтора роки Президент ЖОДНОГО разу не зустрівся з головами міст, сіл, селищ. А це єдина легітимна для більшості громадян влада. Бо вони поруч, їх знають особисто, вони обрані. А губернатори чи голови районних адміністрацій - невідомі. У двох третинах областей - взагалі чужі, невідомі люди.

Чи можна розраховувати на рейтинги, опираючись на нерейтингових людей? Чи можна проводити радикальні реформи, опираючись на неавторитетних провідників?

 
Коментарі (0)