ГоловнаСпецпроектиДжерела безперебійного живлення: прості правила користування

Джерела безперебійного живлення: прості правила користування

Джерела безперебійного живлення слугують помічниками в тих випадках, коли відключення світла застало зненацька, а важлива робота на комп’ютері не закінчена.

Енергетична криза в Україні змушує адаптуватися до суворих умов без електроенергії, не жертвуючи виконанням звичних справ. Джерела безперебійного живлення слугують помічниками в тих випадках, коли відключення світла застало зненацька, а важлива робота на комп’ютері не закінчена. Пристрій миттєво налаштовується для забезпечення обладнання енергією, захисту його від виходу з ладу під час коливань і стрибків напруги в мережі. Головне — знати, як коректно ввести ДБЖ в експлуатацію, щоб воно слугувало якомога довше. 

Підготовчий етап та робота безперебійника

Коли з’являється новий пристрій, важливо правильно встановити та під’єднати його для уникнення помилок:

  • ДБЖ не можна відразу вмикати після вулиці. Потрібно залишити пристрій у приміщенні та дати йому час адаптуватися до зміни температури. Важливо дотримуватися цього правила завжди, особливо, якщо на вулиці мороз. Це дає змогу уникнути утворення конденсату, який може спричинити ламання.

  • Виберіть відповідне місце для безперебійника. На прилад не мають потрапляти прямі сонячні промені. Потурбуйтеся про відповідний рівень вологості в приміщенні та вільний доступ повітря до вентиляційних отворів. Установіть пристрій там, де він буде захищений від механічного впливу інших предметів — неприпустимі удари або падіння на корпус. 

  • Правильно прокладіть дроти. Їх потрібно розташувати в такий спосіб, щоб виключити натяг та можливість випадкового зачіпання.

  • Добре зарядіть джерела безперебійного живлення перед першим вмиканням. Перед початком експлуатації приладу потрібно менш як добу для забезпечення енергією підключеного устаткування. 

  • Підготуйте техніку для подальшої роботи з ДЖБ. Деякі виробники комплектують їх програмним забезпеченням, яке легко встановити на комп’ютер. 

Сучасні моделі обладнані системою самодіагностики для визначення несправностей. 

Експлуатація ДБЖ

Після завершення підготовчого етапу можна повноцінно використовувати безперебійник. Під’єднайте до джерела живлення необхідну техніку: комп’ютерне обладнання, принтер або сканер. Навантаження всіх під’єднаних до ДБЖ пристроїв не повинно перевищувати його потужності. У випадку недотримання цього правила безперебійник може не витримати, спричинивши втрату важливих даних, аварійне відключення комп’ютера та вихід з ладу його компонентів. 

Враховуйте, що ДБЖ розраховано на експлуатацію на період 10–20 хвилин для коректного завершення роботи на офісному обладнанні, збереження файлів. Якщо плануєте повноцінно працювати в умовах відключення електроенергії, використовуйте безперебійник із генератором. Коректно підготуйте пристрій для роботи, дотримуйтеся рекомендацій з експлуатації та будьте впевнені, що не стикнетеся із ламанням, а джерело безперебійного живлення прослужить вам упродовж вказаного терміну.

 
Коментарі (0)