ГоловнаКоментаріЕкологія страждає через ціни на газ?

Екологія страждає через ціни на газ?

- До послуг гарячого водопостачання та опалення, що надаються місцевими теплопостачальними організаціями, в українців сьогодні накопичилося досить багато претензій. Почнемо, хоча б, з того, що опалення включають тільки в опалювальний період, обмежений або певними датами, або досить-таки низькою (8

- До послуг гарячого водопостачання та опалення, що надаються місцевими теплопостачальними організаціями, в українців сьогодні накопичилося досить багато претензій. Почнемо, хоча б, з того, що опалення включають тільки в опалювальний період, обмежений або певними датами, або досить-таки низькою (8º С) температурою зовнішнього повітря. І навіть якщо поза цими датами температура повітря знизиться, у приміщеннях також буде холодно. У Європі ця проблема вже давно вирішена – там опалення включається автоматично не залежно від дати на календарі, а в залежності від температури на вулиці. Приміром, у Франції – при температурі 14º С і нижче, а в Польщі були випадки включення опалення навіть у холодні серпневі ночі. Українці ж із року в рік мерзнуть на початку опалювального періоду і перегріваються навесні, що все частіше сприяє їх відмові від центрального опалення, що надається тепломережами, і встановлення індивідуального котла.

Популяризації даного технічного рішення в Україні сприяють і ціни на газ. Наприклад, у тій же Європі ціни на газ для кінцевого споживача вищі, ніж для оптового покупця – теплопостачальної організації, тому там населенню невигідно встановлювати індивідуальні котли, на відміну від України, де ціни на газ нижчі як раз для населення.

Усе це призвело до того, що українці стали переходити на індивідуальне опалення, мало замислюючись про його мінуси. Основними з негативів є: підвищення рівня забрудненості атмосферного повітря вуглекислим газом в житлових районах, рівень якого через надмірну кількість автомобілів давно перевищив допустимі норми, а також – небезпечність даного технічного рішення. Характеристики газу, що поставляється українцям, на жаль, не завжди прийнятні для котлів, розрахованих на високоякісний газ. Тому, нерідкі випадки виходу котла з ладу і навіть отруєння продуктами згоряння.

Якщо населення не задоволене якістю послуг місцевої теплопостачальної організації, зокрема - якістю опалення, варто спробувати вирішити цю проблему правовим способом. Наприклад, якщо Ви бачите, що температура повітря в приміщенні, де Ви живете, нижче 18º С (для середніх приміщень) та нижче 20º С для кутових, можна викликати працівника ЖЕКу, щоб зафіксувати це і вимагати зниження оплати за опалення або ж взагалі її скасування , якщо температура в цих приміщеннях нижче відповідно 12 і 14 º С. Вивільнені таким чином кошти можна направити на більш екологічне і безпечне рішення – наприклад, електропідігрів приміщень.

 
Коментарі (0)