ГоловнаНовини ЖКГЕнергетика України – за вугільним газом

Енергетика України – за вугільним газом

Середньострокові (3-5 років) перспективи розвитку глобального ринку природного газу виглядають суперечливо. Основною тенденцією на міжнародних газових ринках є утворення надлишкової пропозиції, чому сприяють швидкий розвиток видобутку газу з сланцевих родовищ, нарощування потужностей по виробництву

Середньострокові (3-5 років) перспективи розвитку глобального ринку природного газу виглядають суперечливо. Основною тенденцією на міжнародних газових ринках є утворення надлишкової пропозиції, чому сприяють швидкий розвиток видобутку газу з сланцевих родовищ, нарощування потужностей по виробництву зрідженого природного газу, а також будівництво нових газопроводів, що з'єднують великі родовища з європейським і азіатським ринками.

В останні роки вугільний газ (природний газ у вугільних пластах із вмістом метану - від 80 до 98%) у багатьох країнах розглядається як один з дуже перспективних джерел енергії. У більшості випадків (хоча і не завжди) вугільний газ видобувається з пластів, видобуток вугілля з яких нерентабельна у зв'язку зі значною глибиною його залягання або низькою якістю.

Вважається, що використання в енергетиці вугільного газу чинить менший вплив на навколишнє середовище, ніж видобуток і подальше спалювання вугілля. Крім того, видобуток вугільного газу дозволяє замінити частину спалюваного вугілля чистішим копалиною паливом і скоротити викид метану в атмосферу (як це відбувається в ході радіаційної експлуатації вугільних шахт). Парникова активність метану в порівнянні з вуглекислим газом приблизно в 20 разів вище. Слід, утім, зазначити: викиди метану в атмосферу пов'язані не тільки з діяльністю з освоєння нафтогазових родовищ.

Сьогодні природний газ користується стабільно високим попитом на азійському ринку. Однак видобуток вугільного газу в Австралії та інших країнах регіону, швидше за все, буде здійснюватися в умовах наростаючої конкуренції з боку постачальників, що використовують інші джерела (не тільки інші газові родовища в Австралії з подальшим виробництвом СПГ, але і родовища в країнах Південно-Східної Азії, Близького Сходу та Росії).

Джерело – Ugmk.info

 
Коментарі (0)