ГоловнаНовини ЖКГГазопостачання«Газпром» на вимогу «Нафтогазу» розкрив дані про свої активи в Британії

«Газпром» на вимогу «Нафтогазу» розкрив дані про свої активи в Британії

У Газпрому в Великобританії є активи, пов'язані з "Північним потоком"

"Газпром" на вимогу суду за позовом "Нафтогазу України" розкрив інформацію про свої активи в Великобританії: там є пакет акцій Nord Stream AG, який знаходиться в заставі по залученому фінансуванню.

У Газпрому в Великобританії є активи, пов'язані з "Північним потоком"

Відзначимо, компанія Nord Stream AG займається управлінням газопроводом "Північний потік" в обхід України.

"Сьогодні ми отримали згоду Міненерго Росії на розкриття інформації про активи компанії на території Англії та Уельсу на вимогу англійського суду і розкрили цю інформацію в порядку, встановленому судом. При цьому, безумовно," Газпром "буде продовжувати оскаржувати всі дії" Нафтогазу "по виконанню рішення Стокгольмського арбітражу ... оскільки вважає, що ці рішення винесені з серйозними порушеннями ", - розповів заступник голови правління ПАТ" Газпром "Олександр Медведєв.

Серед активів "Газпрому" у Великобританії - належить російській компанії пакет акцій Nord Stream AG, що знаходиться у заставодержателя.

"Це не означає нового обтяження акцій Nord Stream AG або їх передачу якимось чином на користь" Нафтогазу України ". Ще 22 червня" Газпром "дізнався, що англійська суд 18 червня заборонив будь-які угоди з активами" Газпрому "на території Англії та Уельсу ", - йдеться в повідомленні" Газпрому ".

Нагадаємо, днями в "Газпромі" заявили, що швейцарський суд не відновив арешт акцій Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG, а тільки зупинив їх виключення їх зі списку активів, на які накладаються санкції. Разом з тим, в "Нафтогазі" пояснили, що російська компанія перекручено тлумачить рішення швейцарського суду.

Раніше в "Нафтогазі" заявили, що Вищий суд швейцарського кантону Цуг відновив арешт акцій Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG, що належать ВАТ "Газпром".

Раніше апеляційний суд округу Свеа задовольнив клопотання ПАТ "Газпром" і виніс наказ про призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу щодо спору між "Газпромом" і "Нафтогазом" в рамках контракту на транзит газу.

Як відомо, в кінці лютого завершився тривалий спір між "Нафтогазом" і "Газпромом" в Стокгольмському арбітражі. Суд зобов'язав "Газпром" заплатити "Нафтогазу" 4,63 млрд доларів за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних суперечок між компаніями на поставку і транзит газу "Газпром" повинен доплатити Україні 2,56 млрд доларів. При цьому рішення суду "Газпром" оскаржив, заявивши, що в написання вердикту нібито втрутилися "треті особи".

Після закінчення судових розглядів в "Газпромі" заявили, що приступають до процедури розірвання контрактів з "Нафтогазом", так як тепер вважають їх невигідними. Щоб розірвати договори без згоди української сторони, буде потрібно судове втручання. У той же час, в Росії відзначили, що згодні зберегти транзит газу через Україну, "якщо" Нафтогаз "запропонує вигідні умови". Така умова висунула РФ Німеччина, погодившись на будівництво "Північного потоку - 2" у своїй економічній зоні.

 

 
Коментарі (0)