ГоловнаНовини ЖКГГирло Либеді перетворили на звалище, скидаючи сміття просто у воду

Гирло Либеді перетворили на звалище, скидаючи сміття просто у воду

У Києві знищують черговий парк – пам`ятку природи «Стародавнє гирло річки Либідь». Береги та русло річки перетворені на комерційне сміттєзвалище.Про це «повідомляється на сайті Національного  екологічного центру України.Як йдеться у повідомленні, це, фактично, єдине місце на мапі Києва, де літописна
У Києві знищують черговий парк – пам`ятку природи «Стародавнє гирло річки Либідь». Береги та русло річки перетворені на комерційне сміттєзвалище.
Про це «повідомляється на сайті Національного  екологічного центру України.
Як йдеться у повідомленні, це, фактично, єдине місце на мапі Києва, де літописна Либідь збереглась у первинному вигляді, тому воно і охороняється законодавством як об`єкт природно-заповідного фонду. Але, незважаючи на це, невідомі особи влаштували на території парку звалище твердих побутових відходів. Щодня на самовільно влаштований майданчик прибувають сміттєвози, водії розраховуються з «охоронцями» звалища, після чого звалюють відходи просто на березі річки Либідь, а іноді вивантажують сміття просто у воду. Жодних дозволів на облаштування звалища у людей, що контролюють майданчик, немає, тож вони поспіхом намагаються «замітати сліди», підпалюючи вивантажене сміття.
«Скидання сміття у гирлі Либіді порушує цілу низку законів. По-перше, майданчик, на якому організували звалище відходів, виділений Київрадою для тимчасового зберігання снігу, а не для складування та спалювання твердих побутових відходів. По-друге, це грубе порушення Закону України «Про відходи», яким заборонено викидати сміття будь-де, бо для цього відводяться спеціально облаштовані полігони та спалювальні або переробні заводи. По-третє, спалювання відходів є порушенням відповідного рішення Київради, яким заборонено спалювати на території міста органічні та синтетичні відходи (опале листя, побутове сміття тощо). По-четверте, влаштованим смітником фактично знищується об`єкт природно-заповідного фонду – пам`ятка природи «Стародавнє гирло річки Либідь», - коментує ситуацію еколог Вікторія Іванець.
Нагадуємо, днями на території пам’ятки природи «Стародавнє гирло річки Либідь» була проведена масова вирубка дерев: http://www.necu.org.ua/mist-kyrpy-lysa-gora/.
 
Коментарі (0)