ГоловнаНовини ЖКГАльтернативна енергетикаГоловного архітектора Києва прокляли церковники

Головного архітектора Києва прокляли церковники

Вчора повинні були назвати переможця і кращий проект з відновлення руїн Десятинної церкви. Але голосування переможця не визначило, а запам'яталося лише скандалом, пише г. «Сегодня». Згідно з розпорядженням Кабміну, фундамент повинні облагородити й музеєфікувати - простіше кажучи, створит

Вчора повинні були назвати переможця і кращий проект з відновлення руїн Десятинної церкви. Але голосування переможця не визначило, а запам'яталося лише скандалом, пише г. «Сегодня».

Згідно з розпорядженням Кабміну, фундамент повинні облагородити й музеєфікувати - простіше кажучи, створити тут сучасний туристичний центр, але без будівництва над ним храму, оскільки до цих пір незрозуміло, як він виглядав. До того ж новоділ не буде мати ніякої історичної цінності.

Голосування, в якому брали участь 9 проектів, проходило таємно. Зібралися 13 з 15 членів журі. «Ми проголосували. Нічого не говорилося про те, що воно нелегітимне через відсутність двох членів журі», - розповіла архітектор і член журі Лариса Скорик.

Після голосування підраховувати голоси повинні були три людини: голова Київської організації Нацспілки архітекторів України Вадим Жежерін, директор КП «Дирекція реставраційно-відновлювальних робіт» КМДА Геннадій Гера і голова Державної служби з питань національної і культурної спадщини Андрій Вінграновський.

«Коли вони побачили, хто переміг, Вінграновський і Гера підняли питання про те, що були порушення в голосуванні. Нібито має проголосувати ще один відсутній член журі. Пізніше мені стало ясно, чому. Проект, який передбачав будівництво храму над останками, не добрав одного голосу. І це було чисте лобіювання церковників з боку цих чиновників. Коли ми підняли питання про те, щоб покликати і другого відсутнього члена журі, вони почали протестувати. Вони просто зірвали голосування», - каже Скорик. Більш того, після голосування головний архітектор Києва Сергій Целовальник зачитав смс, що йому прийшло: «Написали: «Прокляття з роду в рід тим, хто протидіє релігі».

«Мене вже одного разу зурочили, і я ледь не помер. Навіть не знаю, хто це може бути», - говорить Целовальник.

У підсумку вирішили перенести засідання.

Церковники дійсно не приховують свого розчарування. Як відомо, поряд з Десятинною є невелика церква, і священики розраховували, що на цьому місці для них буде створено повноцінний храм. Але священики говорять, що, зрозуміло, не писали таких смс - мовляв, це провокація.

Обидва проекти, через які розгорілася суперечка, по своєму гарні. Перший варіант передбачає, що біля руїн побудують капличку, а сам фундамент накриють великим скляним хрестом, під яким буде музей з голографічними і справжніми експонатами (археологічними знахідками). Другий проект, за який ратують церковники, передбачає будівництво храму у Візантійському стилі.

 
Коментарі (0)