ГоловнаНовини ЖКГТранспортГранична ціна бензину на середину травня підвищена - Мінекономіки

Гранична ціна бензину на середину травня підвищена - Мінекономіки

Середня вартість бензину, з якої вираховують граничну ціну реалізації пального на автозаправних станціях (АЗС), на середину травня складає 33,36 грн/літр і дизпального (ДП) – 35,31 грн/літр
Середня вартість бензину, з якої вираховують граничну ціну реалізації пального на автозаправних станціях (АЗС), на середину травня складає 33,36 грн/літр і дизпального (ДП) – 35,31 грн/літр, про це повідомила пресслужба Міністерства економіки України.
 
Враховуючи граничні торговельні націнки, максимальна ціна на "звичайний" бензин для його продажу через мережу АЗС не має перевищувати 39,86 грн/літр, на "звичайне" дизпаливо - 42,31 грн/літр.
 
Раніше  Кабмін, на період дії карантину, впровадив держрегулювання цін на АЗС, встановивши граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни реалізації пального. Останні значення: бензин - не вище ніж 6,5 грн/літр, дизельне пальне - не більше ніж 7 грн/літр.
 
Кабмін також дозволив АЗС без обмежень встановлювати ціну на "брендове преміальне" пальне за умови, що вони також продають пальне за цінами, що регулюються державою. Раніше роздрібні ціни "брендового" пального не могли перевищувати регульованих державою роздрібних цін більше ніж на 5%.
 
Середня вартість ДП (ULSD 10 ppm) і бензину (GASOLINE 10 ppm) визначається Мінекономіки на підставі розрахунків НАК "Нафтогаз України", проведених виходячи з даних Platts CIF NWE за попередню декаду, сум митних платежів (акцизний податок і ПДВ), офіційного курсу валют від НБУ, а також витрат $50/тонна на логістику і $150/тонна за доплату до котирувань у Північно-Західній Європі (NWE).
 
Із середини березня Верховна Рада обнулила акциз на нафтопродукти та знизила ставки ПДВ до 7% із 20%.
 

Нагадаємо, оприлюднення міністерством середніх цін літра ДП та бензину відбувається тричі за місяць. 

 
Коментарі (0)